Luis Enrique, exploziv la conferința de presă. Întrebarea care l-a scos din sărite: "Este foarte amuzant"

Luis Enrique Ligue 1 PSG Franta Luis Enrique, antrenor PSG/sursa foto: Getty
Data publicarii: Sambata 02 Decembrie 2023, 16:09
Data actualizarii: Sambata 02 Decembrie 2023, 16:28

PSG a remizat în grupele UEFA Champions League, cu Newcastle și se află pe locul doi în clasament, în urma celor de la Borussia Dortmund.

Campioana din Ligue 1 a obținut un rezultat de egalitate, scor 1-1, cu emoții, golul parizienilor fiind marcat după un penalty controversat, în ultimele minute de prelungiri.

Luis Enrique, exploziv la conferința de presă

Înaintea confruntării din campionat, cu Le Havre, tehnicianul lui PSG a fost întrebat despre rezultatele mai puțin satisfăcătoare ale echipei și de lipsa de eficiență din atac, moment în care ibericul a avut o reacție nervoasă.

"Este foarte amuzant. Dacă noi avem probleme la finalizare, atunci ce se poate spune de alte echipe? Suntem o formație care marchează câte trei goluri pe meci, care își creează numeroase ocazii împotriva unor adversari precum Newcastle.... Dacă noi avem o problemă la finalizare, ce se poate spune despre celelalte? Este un joc al erorilor. Aș fi preocupat dacă nu am avea ocazii. Așa este fotbalul, așa este viața", a declarat Luis Enrique.

PSG bifează o premieră în meciul cu Le Havre

Paris Saint-Germain va juca duminică, împotriva echipei Le Havre, pentru prima dată în istoria clubului în tricouri cu text coreean imprimat pe ele, profitând totodată de faptul că partida va începe la ora 13:00 CET (21:00, ora Seulului), pentru a-şi invita fanii la un eveniment excepţional în capitala sud-coreeană, a anunţat gruparea franceză.

Peste 1.000 de suporteri se vor reuni la Seul alături de reprezentanţi ai clubului şi de diverşi parteneri, printre care Paris Baguette, care a devenit prima companie sud-coreeană care a semnat un parteneriat cu clubul la începutul lunii noiembrie, precum şi EA Sports.