Imagine neverosimilă din Ligue 1! Ce au făcut fanii lui Brest la un penalty al adversarilor: "O nebunie absolută"

Brest fani brest Ligue 1 Montpellier Franta
Data publicarii: Duminica 03 Aprilie 2022, 19:05
Data actualizarii: Duminica 03 Aprilie 2022, 19:11

Meciul dintre Montpellier și Brest, scor 1-2, contând pentru etapa cu numărul 30 din Ligue 1, a avut parte de un moment inedit pe final.

Brest și-a asigurat victoria grație reușitelor lui Satriano și Honorat, din minutele 69, respectiv 79, în timp ce Montpellier a marcat golul de onoare în minutul 90+3, din penalty.

Imagini neverosimile din Ligue 1

Teji Savanier a înscris din penalty pentru Montpellier, însă fanii lui Brest au încercat să pună presiune pe jucătorul advers și să-l încurce la lovitura de la 11 metri printr-o metodă inedită.

Câțiva suporteri ai lui Brest, care erau așezați chiar în spatele porții, au decis să-și dea jos pantalonii și să se întoarcă cu spatele la teren. Imaginile au fost surprinse chiar de televiziunea care a produs meciul.

Ideea fanilor oaspeți nu a dat roade, iar Savanier a marcat de la punctul cu var.

"O nebunie absolută a fanilor lui Brest în timpul meciului cu Montpellier", au scris cei de la Onze Mondial.

După meci, clubul Brest le-a mulțumit pe rețelele sociale fanilor care au făcut deplasarea.