FOTO ȘI VIDEO Echipa care o sperie pe PSG! A câștigat cu un om în minus după ce a fost condusă și acum este la 3 puncte distanță de Lionel Messi & Co.

Lens Franck Haise Przemyslaw Frankowski PSG Seko Fofana Franta
Data publicarii: Sambata 13 Mai 2023, 11:57
Data actualizarii: Sambata 13 Mai 2023, 12:01

Lens a revenit de la 0-1 în partida cu Reims, pe care a câștigat-o în cele din urmă cu 2-1, deși a jucat în 10 în cea mai mare parte a meciului.

Formaţia RC Lens a evoluat cu un jucător mai puţin din minutul 23, dar a reuşit să câştige cu Reims, scor 2-1, în primul meci al etapei a 35-a din Ligue 1.

Meciul a început prost pentru echipa lui Franck Haise. După 20 de minute, Kevin Danso l-a faultat pe Munetsi în careu, iar jucătorul austriac a fost eliminat. Balogun a transformat pentru Reims în minutul 22.

Seko Fofana, din nou decisiv pentru Lens

Lens a revenit prin golurile marcate de Przemyslaw Frankowski (39) şi Seko Fofana (55).

În clasament, Lens a revenit la 3 puncte distanță de liderul Paris Saint-Germain înainte de meciul parizienilor cu Ajaccio (sâmbătă la 22.00).

Foto și video: Racing Club de Lens