psg - troyes PSG Franta
Data publicarii: Luni 09 Mai 2022, 07:31
Data actualizarii: Luni 09 Mai 2022, 07:34

PSG a remizat pe teren propriu cu cei de la Troyes, scor 2-2, după ce a condus cu 2-0. Parizienii erau, oricum, campioni matematic în Franța.

Marquinhos a deschis scorul pentru campioana Franței în minutul șase, iar Neymar a dus scorul la 2-0 în minutul 25, din penalty. Cu Messi și Mbappe în teren până la finalul partidei, PSG nu a mai reușit să înscrie și a primit două goluri până la final.

PSG, remiză cu Troyes în Ligue 1

Ugbo a marcat în minutul 30 pentru Troyes, iar Tardieu a dus scorul la 2-2 imediat după pauză. Cele două echipe au încheiat, astfel, la egalitate, iar Troyes a obținut un punct important în lupta pentru salvarea de la retrogradare din Franța.

Troyes este pe locul 15, cu 37 de puncte, la șase puncte distanță de locul 18, cu două etape înainte de finalul campionatului.

PSG are 80 de puncte și a ajuns la trei remize consecutive în Ligue 1. Echipa lui Mauricio Pochettino se poate lăuda cu cel mai bun atac din campionat, cu 81 de goluri marcate.