Pas gresit de la primul meci in Play Off: Rapidul poate pierde primul loc dupa ce a fost invinsa in Giulesti, 1-2 cu SC Bacau

Rapid liga a doua SC Bacau Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 08 Aprilie 2016, 20:01
Data actualizarii: Vineri 08 Aprilie 2016, 20:08

Rapid a pierdut pe teren propriu partida cu SC Bacau, in prima etapa a Play Off-ului Seriei I a ligii secunde. Giulestenii au primit gol in minutul 90+3.

Rapid a inceput Play Off-ul de pe primul loc, insa poate pierde pozitia care asigura promovarea directa in urma infrangerii suferite pe teren propriu, 1-2 cu SC Bacau.

Echipa lui Dan Alexa a cedat in fata moldovenilor condusi de Cristi Popovici. Pentru Bacau au inscris Vraciu (penalty, minutul 27) si Druga (minutul 90+3), in timp ce pentru rapidisti a marcat Rafa Jorda (minutul 72).

Echipele folosite

Rapid: Draghia - Kusnir, Avramia, Cruz, Fota - Popa, Raul Costin, Trandu - G. Ganea, Morar, N'Koyi

Bacau: Miron - Burca, Masella, Vraciu, Grumezescu - Dumitriu, Adascalitei, Giurgiu, Gheorghiu - Mihalachioae, Corban