Ousmane, sef in Cetate :) N'Doye a debutat cu gol la Cetate Deva, in liga a treia. De cand nu mai marcase "senegalezul Mihai Usmanescu"

Ousmane N Doye Cetate Deva Liga a III-a liga a treia Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 04 Noiembrie 2016, 18:27
Data actualizarii: Vineri 04 Noiembrie 2016, 18:34

Ora Exacta in Sport, in fiecare dimineata, de luni pana vineri, de la 10:45, si in weekend de la 16:00

Ousmane N'Doye a debutat cu gol in tricoul noii sale echipe, Cetate Deva. La 38 de ani, acesta a ales sa evolueze in liga a treia, dupa o pauza pricinuita de cateva probleme cu viza de sedere.

Fostul mijlocas al Vasluiului, al lui Dinamo si al ASA-ului a punctat in meciul Cetate Deva 2-0 Millenium Giarmata, din etapa a 10-a a ligii a treia (Seria a 4-a).

N'Doye a fost cel care a deschis scorul, in minutul 32. Celalalt gol a fost marcat de Alexandru Sahru.

Cetate Deva este in acest moment pe locul 7 in clasamentul Seriei a 4-a din liga a treia, cu 13 puncte acumulate. Lider este National Sebis, cu 24 puncte.

N'Doye nu mai marcase un gol din data de 31 octombrie 2015, de la un meci Chiajna - ASA Targu Mures.