Mihai Rotaru a anunțat obiectivul Universității Craiova după plecarea lui Ivaylo Petev: "Indiferent de antrenor"
![Mihai Rotaru a anunțat obiectivul Universității Craiova după plecarea lui Ivaylo Petev: Indiferent de antrenor Mihai Rotaru Universitatea Craiova](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/12/29/image_galleries/740515/daca-vom-continua-asa-vom-retrograda-mihai-rotaru-semnal-de-alarma-la-craiova-dupa-sapte-meciuri-fara_2_1_size6.jpg)
Mihai Rotaru, acționarul Universității Craiova, a declarat că obiectivul echipei rămâne podiumul Superligii, indiferent de cine va fi noul antrenor.
Ivaylo Petev s-a despărțit de olteni, miercuri, după o serie de rezultate slabe, inclusiv eliminarea din Cupa României și înfrângerea cu FCSB (scor 2-0) în play-off.
Rotaru a spus că regretă unele alegeri pe care le-a făcut în privința antrenorilor, dar a susținut că toți cei care au venit la echipă au avut sprijinul său total.
"Obiectivul îl avem, indiferent de cine e antrenor, este podiumul. Am ratat Cupa României și ne rămâne să terminăm pe podium.
Petev a primit toți jucătorii pe care i-a cerut
Alegerile făcute, în rest toți antrenorii au avut sprijin total, și-au adus jucătorii doriți, cu excepția lui Reghe, care a venit în mijlocul sezonului, n-a prins o perioadă de mercato, Petev și-a adus jucătorii doriți, pe toți cinci, Neagoe la fel. Nu am reproșuri, poate inspirația", a declarat Rotaru la Orange Sport.
Următorul meci al Universității Craiova este programat vineri, de la ora 20:30, în compania Farului Constanța, în etapa cu numărul patru din play-off-ul Superligii.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News