Mihai Răduț a semnat cu o echipă din playoff-ul Ligii 1
![Mihai Răduț a semnat cu o echipă din playoff-ul Ligii 1 Mihai radut fc voluntari Mihai radut a semnat Mihai radut fc voluntari](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/03/26/image_galleries/747444/mihai-radut-aproape-de-revenirea-in-liga-1-fostul-campion-cu-fcsb-a-jucat-intr-un-amical-pentru-noul-sau_size6.jpg)
Mijlocașul Mihai Răduț (32 de ani) și-a găsit echipă.
FC Voluntari, finalista Cupei României și ocupanta locului 4 în playoff, l-a achiziționat pe Mihai Răduț, potrivit digisport.ro. Sursa citată anunță că fostul mijlocaș de la Aris Limassol s-a înțeles cu gruparea ilfoveană pe o perioadă de un an, cu opțiune de prelungită pe încă un sezon.
Mihai Răduț a semnat cu FC Voluntari
În vârstă de 32 de ani, Mihai Răduț s-a antrenat o perioadă și în iarnă cu FC Voluntari, însă actele au fost semnate abia acum.
Răduț, care are trei selecții în naționala României, a evoluat în România pentru Internațional Curtea de Argeș, Pandurii, FCSB și Astra Giurgiu. Hatta Club, Lech Poznan și Aris Limassol sunt echipele pentru care a jucat acesta în străinătate.
- 250.000 este cota lui Mihai Răduț
- 1,3 milioane de euro valora Răduț în urmă cu 10 ani, cea mai înaltă cotă de piată pe care a atins-o
- Mihai Răduț a evoluat ultima dată în România la Astra Giurgiu
"Urmăresc Liga 1 la televizor. Mi se pare că sezonul acesta este mai frumos, pentru că au revenit echipele de tradiție și vin suporterii la stadion. E mai antrenant. Au fost și câteva meciuri bune", spunea Răduț, în octombrie, la Digi Sport.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News