Azi in Faurei, maine in The New York Times! La pauza era 2-2, insa cuvintele antrenorului au schimbat totul! VIDEO CRIMINAL: cel mai tare discurs motivational din istorie!

Data publicarii: Vineri 22 Noiembrie 2013, 18:10
Data actualizarii: Vineri 22 Noiembrie 2013, 18:10

Doua zile teri-bile in direct Sport.ro si Voyo.ro:
►Froch isi pune centurile la bataie, sambata 20:00 ► Bataie dupa blocuri in Bronx, duminica 4:00 ► Bile. Sa facem sport! Finala de la Bucuresti, duminica 19:30

Mai tii minte discursul lui Al Pacino in Any Given Sunday, ai vazut cum Samuel L Jackson isi motiva jucatorii in Coach Carter? Sunt apa de ploaie pe langa cel mai tare viral al zilei, care vine de la Faurei, de la meciul dintre echipa locala si ACS Vointa Visani :)

Cele doua echipe au intrat la pauza la egalitate, scor 2-2, iar antrenorul Viorel Pene avea sa schimbe complet soarta partidei printr-un discurs motivational.

Cuvintele antrenorului au avut efect asupra juniorilor de la Faurei, care au inscris inca 5 goluri pana la final. Meciul s-a terminat 7-5.