Ioan Ovidiu Sabău, critic cu două vedete din echipa lui Hagi. "Aștept mai mult" / "Nu știu ce se întâmplă cu el!"

Ioan Ovidiu Sabau farul Gica Hagi Fotbal intern
Data publicarii: Luni 11 Aprilie 2022, 22:06
Data actualizarii: Luni 11 Aprilie 2022, 22:15

Formația lui Gică Hagi, Farul, se află pe locul 5 în play-off, după patru etape cu 28 de puncte.

Mereu cu un discurs echilibrat, Ioan Ovidiu Sabău, fost coleg de generație cu Gică Hagi, a scos în evidență doi fotbaliști ai formației de pe Litoral care nu se expimă la nivelul lor obișnuit.

Pitu și Nedelcu, clienții lui Sabău

"Eu aştept mult mai mult de la Pitu. Are 19 ani, joacă de 2-3 ani, parcă trebuie să ceară mai mult de la el, zic eu. Are calităţi, e foarte talentat! Mă surprinde Nedelcu, nu ştiu ce se întâmplă cu el.

Nu reuşeşte să facă diferenţa la acest nivel, la noi în campionat. Azi a fost schimbat la pauză", a declarat Ioan Ovidiu Sabău, potrivit Look Sport.

Dragoș Nefelcu e împrumutat de FCSB la Farul, după un periplu în 2.Bundesliga, la Fortuna Dusseldorf. Alexi Pitu e căpitanul reprezentativei U20, condusă de Bogdan Lobonț.

În urma succesului de ieri cu FC Argeș, în deplasare, scor 2-0, constănțenii au bifat prima victorie în play-off-ul Ligii 1, după două înfrângeri și o remiză și se apropie de FC Voluntari în clasament, având 28 de puncte obținute, cu două mai puține decât ilfovenii, care urmează să joace, în deplasare, cu FCSB.

Radaslavescu a deschis scorul în duelul cu FC Argeș, cu un gol marcat în minutul 27, iar Adrian Petre a închis tabela de marcaj în minutul 62. FC Argeș rămâne astfel singura echipă fără victorie în play-off, având patru înfrângeri consecutive.