Galca, multumit si nu prea: "As fi vrut sa dam mai multe goluri". Ce spune antrenorul despre plecarea celui mai bun marcator din 2014

Steaua Astra Costel Galca George Tucudean Fotbal intern
Data publicarii: Miercuri 18 Februarie 2015, 21:38
Data actualizarii: Miercuri 18 Februarie 2015, 21:43

Steaua 3-0 Astra | Liderul Ligii I e cu un pas si in finala Cupei Ligii, dupa ce a umilit vicecampioana. Costel Galca a vorbit la finalul partidei.

Steaua a castigat categoric primul meci oficial al anului, luandu-si revansa in fata echipei care i-a "furat" anul trecut Cupa si Supercupa Romaniei. Echipa lui Costel Galca a invins Astra cu 3-0, dar antrenorul nu a fost pe deplin multumit.

In ciuda prestatiei aproape perfecte, Galca si-ar fi dorit ca echipa sa inscrie si mai multe goluri.

Antrenorul a vorbit si despre plecarea lui Claudiu Keseru, spunand ca are atacanti care sa suplineasca locul lasat liber, dar si despre derby-ul cu Rapid.

"Sunt multumit de meci, in special de prima repriza. Practic, i-am tinut doar in jumatatea lor, am si marcat. Imi doream sa dam cat mai multe goluri. Ma bucura ca Tucudean a intrat bine in echipa si a marcat. Keseru era un jucator important, era golgheterul nostru, ii dorim multa bafta. Au venit jucatori noi, e greu sa-i integrezi in scurt timp. Mi-as dori pe viitor sa vina cat mai multi suporteri.

Cred ca Rapidul nu are omogenitate. Au venit jucatori importanti, cu experienta, dar inca nu au o echipa omogenta", a spus Costel Galca dupa meciul din Ghencea.

Protasov: "Meciul s-a rupt la eliminare, chiar daca am inceput rau"

De cealalta parte, Oleg Protasov, antrenorul Astrei, a spus: "Am inceput meciul cat se poate de rau, stelistii au intrat mai bine, au castigat toate duelurile 1 la 1, au dat si gol repede. Am avut si o problema cu Alibec, care s-a accidentat. Stiam ca un gol ne-ar fi suficient, dar meciul s-a rupt in repriza a doua, dupa eliminarea lui Rus".