rapid fcsb 2 FCSB 2 Rapid Fotbal intern Rapid, favorita la promovare dupa victoria cu FCSB II! Spectatori de marca la meciul cu 7.000 de fani in "Regie"!
Data publicarii: Sambata 23 Martie 2019, 15:29
Data actualizarii: Sambata 23 Martie 2019, 19:16

Rapid - FCSB 2 se joaca in Regie.

Rapid este tot mai aproape de promovarea in Liga a 2-a, dupa o noua victorie. Elevii lui Pancu au reusit sa o invinga pe FCSB II si sa consolideze pozitia de lider. Rapidistii au profitat si de semiesecul celor de la CS Afumati, 1-1 cu CS Faurei, si s-au distantat la cinci puncte de urmaritoare.

Giulestenii au avut parte de o galerie selecta la meciul din "Regie". In tribune au fost peste 7.000 de oameni, iar printre ei s-au aflat Mircea Lucescu, Gino Iorgulescu, presedintele LPF, si actorul Ion Dichiseanu.

UPDATE | Draghiceanu deschide scorul in minutul 43 pentru Rapid dupa o faza incredibila in apararea celor de la FCSB 2. Draghiceanu a reusit dubla in minutul 53.

Este al doilea meci pe care rapidistii il joaca pe stadionul din Regie. Arena din Giulesti este pusa la pamant pentru a se construi un stadion ultramodern in vederea organizarii EURO 2020.

Mircea Lucescu, Gino Iorgulescu - presedintele LPF sau actorul Ion Dichiseanu se numara printre spectatorii de lux de la derby-ul din liga a treia.

Inaintea meciului, Rapid este lider in seria a doua din liga a treia, cu 44 de puncte dupa 17 meciuri. FCSB 2 este pe locul 9, cu 19 puncte dupa 16 partide.

sursa foto: DigiSport