Fotbalistul lui FCSB ”uitat” în Liga 2 a dat două goluri senzaționale astăzi!

adrian romeo nita FCSB Leonard Strizu liga 2 unirea constanta Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 13:24
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 15:04

Atacantul Adrian Romeo Niță, în vârstă de 19 ani, este împrumutat de clubul lui Gigi Becali la ”satelitul” neoficial Unirea Constanța.

Adrian Romeo Niță, extrema împrumutată de FCSB la Unirea Constanța, ”satelitul” neoficial din Liga 2 antrenat de Leonard Strizu, a făcut un meci senzațional astăzi, în play-out-ul diviziei secunde, în 3-3 în deplasare cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Atacantul a fost titular și mai întâi a obținut un penalty, transformat de Chirițoiu, după care a ieșit la rampă și în finalul întâlnirii, când scorul era 3-1 pentru gazde.

Niță are 9 meciuri la FCSB în sezoanele 2019-2020 și 2020-2021 din Liga 1

În minutul 80, Niță a înscris după un șut trimis de la aproximativ 30 de metri, pentru ca în minutul 87 să aducă egalarea după ce a marcat tot din afara careului!

Internaționalul de juniori, care a împlinit 19 ani luna trecută, are deja două sezoane în Liga 1 pentru FCSB, echipă pentru care a strâns 9 prezențe în campionatele trecute.