adrian romeo nita FCSB Leonard Strizu liga 2 unirea constanta Fotbal intern

Fotbalistul lui FCSB ”uitat” în Liga 2 a dat două goluri senzaționale astăzi!

Atacantul Adrian Romeo Niță, în vârstă de 19 ani, este împrumutat de clubul lui Gigi Becali la ”satelitul” neoficial Unirea Constanța.

Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 13:24
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 15:04

Adrian Romeo Niță, extrema împrumutată de FCSB la Unirea Constanța, ”satelitul” neoficial din Liga 2 antrenat de Leonard Strizu, a făcut un meci senzațional astăzi, în play-out-ul diviziei secunde, în 3-3 în deplasare cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Atacantul a fost titular și mai întâi a obținut un penalty, transformat de Chirițoiu, după care a ieșit la rampă și în finalul întâlnirii, când scorul era 3-1 pentru gazde.

Niță are 9 meciuri la FCSB în sezoanele 2019-2020 și 2020-2021 din Liga 1

În minutul 80, Niță a înscris după un șut trimis de la aproximativ 30 de metri, pentru ca în minutul 87 să aducă egalarea după ce a marcat tot din afara careului!

Internaționalul de juniori, care a împlinit 19 ani luna trecută, are deja două sezoane în Liga 1 pentru FCSB, echipă pentru care a strâns 9 prezențe în campionatele trecute.