Dan Petrescu revine la CFR Cluj! "Bursucul" a semnat cu fosta campioană
![Dan Petrescu revine la CFR Cluj! Bursucul a semnat cu fosta campioană Dan Petrescu CFR Cluj](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/04/06/image_galleries/810908/nelutu-varga-l-a-sunat-pe-dan-petrescu-ce-raspuns-a-dat-antrenorul-pentru-revenirea-la-cfr-cluj_size6.jpg)
Dan Petrescu a semnat un contract valabil pe trei ani cu CFR Cluj, revenind la echipa pe care a condus-o spre trei titluri consecutive.
Neluțu Varga a dezvăluit că a bătut palma cu Dan Petrescu pentru un contract valabil trei sezoane, potrivit Fanatik, care a anunțat mutarea imediat după meciul pierdut de CFR Cluj cu FCSB, scor 0-1.
Dan Petrescu s-a despărțit de Jeonbuk
Dan Petrescu a părăsit recent Jeonbuk Hyundai Motors FC, echipă pe care o antrena din iunie 2023. Sub conducerea sa, echipa a terminat pe locul patru în K-League și a jucat finala Cupei Coreei de Sud în primul sezon, dar rezultatele din 2024 au fost slabe, echipa clasându-se pe ultimul loc după primele cinci etape.
Antrenorul cu cinci trofee ale Superligii în palmares a cunoscut un succes enorm cu echipa clujeană, câștigând patru titluri consecutive (2020-2023) și o Supercupă.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News