EXCLUSIV Da, chiar și Mutu a avut emoții! Reverența "Briliantului" + ce sentimente l-au încercat după meciul de retragere

Adrian Mutu retragerea lui Adrian Mutu Sports Festival Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 12 Iunie 2022, 22:40
Data actualizarii: Duminica 12 Iunie 2022, 23:42

La retragerea lui Adrian Mutu, România a remizat duminică seara, pe Cluj Arena, scor 3-3 cu selecționata Stelelor Lumii.

În fața a peste 20.000 de spectatori, Mutu a fost ovaționat minute întregi atât înainte de meci, cât și la finalul partidei în care nici nu a mai reușit să facă turul de onoare întrucât spectatorii au invadat terenul.

Discursul lui Adrian Mutu, la finalul meciului de pe Cluj Arena

"A fost o seară minunată, a fost fantastică pentru mine, le mulțumesc baieților și publicului minunat! Nu mă așteptam să fie atât de multă lume, le mulțumesc celor de la Sports Festival pentru organizare frumoasă.

Am reușit să gestionez bine emoțiile chiar dacă au fost puternice. Mă încearcă și sentimente de plăcere, și de tristețe... Pentru că au trecut anii", și-a început discursul Adrian Mutu, în dialog cu Ioana Cosma.

Antrenorul Rapidului a vorbit apoi despre foștii săi colegi de la Chelsea, Jimmy Floyd Hasselbaink și Claude Makelele, care în meciul de la Cluj-Napoca au jucat dezinvolt.

"Și Haselbaink, și Makelele imaginați-vă ce viteză aveau și ce calitate aveau în acea vreme", a continuat Mutu.

Meciul de retragere al lui Adrian Mutu a avut loc duminică seara, la Cluj-Napoca, în fața a peste 20.000 de spectatori. "Briliantul" a evoluat o repriză în echipa României, alături de Gică Hagi, dar și o repriză în echipa Stelelor Lumii.

Golurile României au fost marcate de Adi Mutu și Ganea (două), respectiv Hasselbaink (2) și Gilardino.

VIDEO cu golul marcat de Adrian Mutu în România - All Stars 3-3