VIDEO EXCLUSIV Gică Hagi, președinte! Driblingul serii pe Cluj Arena a fost reușit de "Rege"

Data publicarii: Duminica 12 Iunie 2022, 21:25
Data actualizarii: Duminica 12 Iunie 2022, 21:33

RETRAGEREA LUI MUTU, LIVE pe Pro Arena și VOYO.

Gică Hagi a jucat 35 de minute din prima repriză (40 de minute) a meciului de retragere al lui Adrian Mutu și și-a arătat clasa. Felul în care 'a arestat' mingea a adus aminte de nopțile magnifice din 1994, când fanii strigau la Universitate, "Gică Hagi, președinte!"

Gică Hagi, driblingul serii

Toate mingile au trecut prin 'șiretul' "Regelui" care a distribuit pase minunate către Mutu, Ganea, Marica sau Marius Niculae. După ce Hasselbaink a deschis scorul, România a egalat după o conexiune excelentă între Hagi și Adrian Mutu.

Antrenorul și patronul de la Farul l-a găsit excelent, cuo pasă filtrantă, pe Adi Mutu, rămas unu la unu cu fostul său coleg de la Fiorentina, Sebastien Frey.

"Briliantul" a înscris cu sânge rece, dar prima repriză s-a încheiat 1-2, după ce tot olandezul Jimmy Floyd Hasselbaink a adus în avantaj selecționata All Stars.

Faza primei reprize a fost realizată de Gică Hagi. Și-a adus aminte de driblingul său marcă înregistrată cu care l-a 'enervat' în trecut și pe Roberto Carlos. Aflat în unghi închis, Hagi a apelat la o "broderie" cu câlcăiul pentru a-și depăși un adversar, în uralele publicului.

Nu a reușit să-și ducă la capăt faza, însă "Regele" a demonstrat din nou că arsenalul de artificii tehnice nu a fost uitat.