FOTO CSA Steaua, la fel ca FCSB: fără fani în tribune, dar cu victorie. Imaginea dezolantă din Ghencea

csa steaua FCSB Stadionul Ghencea Fotbal intern
Data publicarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 20:26
Data actualizarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 20:35

CSA Steaua s-a impus la limită, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în fața echipei AFK Csikszereda, în etapa cu numărul 13 din Ligii 2.

„Militarii” au marcat golul victoriei abia în minutul 78 prin Bogdan Chipirliu (31 de ani).

În ciuda victoriei, imaginea din Ghencea a fost una dezolantă, la meci făcându-și apariția, potrivit organizatorilo, 1.435 de persoane.

În urma victoriei de miercuri, Steaua ocupă locul 7 în Liga 2, cu 19 puncte, iar echipa din Harghita e pe 14, cu 16 puncte.

FCSB, cea mai mică asistență a sezonului cu FCU

Forțând o comparație, imaginea din Ghencea a semănat cumva cu ceea ce s-a întâmplat pe Arena Națională, unde FCSB a avut parte de cea mai mică asistență din acest sezon, la meciul cu FCU Craiova, scor 2-1.

Mai mult, FCSB nu a beneficiat de sprijinul fanilor de la Peluza Nord în primele 15 minute ale meciului, care au rămas în această perioadă în afara stadionului, dorind să protesteze astfel față de evoluția slabă a „roș-albaștrilor” din meciul cu Rapid, scor 1-2.

Aparent, absența fanilor din tribune nu i-a incomodat prea mult pe cei de la FCSB, care au rezolvat problema victoriei încă din minutul 13, prin golurile marcate de Florinel Coman (minutul 9) și Darius Olaru (13').

La meciul dintre FCSB și FCU Craiova au asistat 9614 spectatori, potrivit organizatorilor.

FCSB ocupă primul loc în clasamentul Superligii, cu 34 de puncte. De partea cealaltă, FCU Craiova este pe 14, cu 15 puncte.