Coincidenta incredibila: Semnul ca Rednic poate spera azi la o MINUNE! Cum se pregateste Dinamo de cea mai mare revenire din 2016

Dinamo Concordia Chiajna Cupa Ligii Mircea Rednic Fotbal intern
Data publicarii: Joi 14 Aprilie 2016, 12:30
Data actualizarii: Joi 14 Aprilie 2016, 12:30

Dinamo - Chiajna incepe astazi de la scorul de 0-3. Rednic spera la o minune in Stefan cel Mare, de la 19:00.

Dinamo are nevoie de o victorie la patru goluri pentru calificare in 90 de minute. Ultima oara cand trupa lui Rednic a reusit asa ceva a fost in campionat, in februarie, tocmai cu Chiajna.

Rednic ar vrea ca scenariul din campionat sa se repete si azi, la 19:00, in returul din Cupa Ligii. Atunci, Rotariu a deschis scorul rapid, in minutul 13, din penalty, pentru ca Essombe sa il duca la 2-0 in minutul 45+1.

Dupa pauza, acelasi Essombe a marcat pentru 3-0, in minutul 61, pentru ca "bizonul" Gnohere sa inchida tabela la 4-0, in minutul 85.