Cifrele lui Dorin Rotariu la ultimul club la care a activat, înainte de a se înțelege cu FCSB

Data publicarii: Marti 10 Octombrie 2023, 14:48
Data actualizarii: Marti 10 Octombrie 2023, 15:29

Liber de contract încă din vară, după ce i-a expirat împrumutul de la Ludogorets la Atromitos, Dorin Rotariu s-a înțeles cu FCSB.

Fosta aripă dreaptă a lui Dinamo a semnat cu rivala FCSB, urmând să primească un salariu de 20 de mii de euro pe lună.

Dorin Rotariu a strâns 42 de meciuri în tricoul lui Atromitos, ultimul club pentru care a activat înainte de a semna cu FCSB, adunând 2582 de minute.

În cele două sezoane petrecute la greci, Dorin Rotariu a marcat patru goluri și a oferit o pasă decisivă.

În cele șapte meciuri disputate în acest an pentru Atromitos, în doar trei dintre ele a fost trimis pe teren, în unul a rămas pe bancă, în timp ce în celelelalte trei nu a prins echipa.

• Dorin Rotariu n-a mai jucat un meci din 06 mai 2023, atunci când a fost trimis pe teren 20 de minute în victoria lui Atromitos, 2-0, cu Panetolikos.

Iosif Rotariu, convins că Dorin va deveni golgheterul României

„Dacă se întoarce, iese golgheterul României, sunt convins de lucrul ăsta. Campionatul e foarte scăzut din punct de vedere valoric și atunci, la calitățile lui, cu siguranță ar fi golgheterul României”, a spus Iosif Rotariu, la emisiunea Poveștile Sport.ro - mai multe detalii AICI.

500.000 de euro este cota de piață a lui Dorin Rotariu, potrivit transfermarkt.com.