VIDEO Bulgarii au scandat "țiganii" la meciul câștigat de CSA Steaua cu Ludogorets

csa steaua Ludogorets Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 23 Martie 2024, 20:11
Data actualizarii: Sambata 23 Martie 2024, 21:07

CSA Steaua s-a impus cu scorul de 3-2 în amicalul de lux disputat în compania bulgarilor de la Ludogorets.

Bulgarii și-au dat autogol în primul minut, iar tensiunea în tribune a început să crească treptat. A fost 2-2 la pauza, iar Chipirliu a adus victoria pentru echipa lui Oprița. Ludogorets a ratat un penalty.

Infrățiți cu ȚSKA Sofia, fanii steliști i-au provocat pe rivalii de la Ludogorets. În replică, bulgarii au început să strige „ți-ga-nii, ți-ga-nii”.

Chipirliu, eroul steliștilor

Golurile partidei au fost marcate de Goncalves (a, 1'), Miguelez (33') și Chipirliu (67'), pentru CSA Steaua și Goncalves (24') și Rwan Seco (39') pentru Ludogorets.

Și UTA a jucat un amical. Ultimul transfer făcut de Rednic, nigerianul Imoh, a dat gol pentru arădeni, care au fost învinși cu 3-2 de Reșița.