VIDEO Au sărit tribunele în aer! Reacția fanilor rapidiști la golurile favoriților

Data publicarii: Vineri 16 Februarie 2024, 21:29
Data actualizarii: Vineri 16 Februarie 2024, 21:38

Rapid - FC Hermannstadt, duel în etapa cu numărul 26 din Superliga, pe stadionul din Giulești.

Hermannstadt a ținut-o în corzi pe Rapid, în prima repriză din Giulești, însă sibienii au cedat în partea a doua a meciului.

În minutul 54 al meciului, după un atac în viteză a „alb-vișiniilor”, Borisav Burmaz a centrat în zona punctului cu var, de unde Ermal Krasniqi a trimis cu „latul” în plasă, deschizând scorul.

• Fani Rapid

Reușita lui Krasniqi a reanimat atmosfera din Giulești. Fanii au „explodat” de bucurie, începând să cânte și mai tare.

Rapidiștii i-au mai ridicat o dată pe fani în picioare, în minutul 66, când Albion Rrahmani a dublat diferența de pe tabelă din pasa lui Ermal Krasaniqi.

Rapid - FC Hermannstadt

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar de trei ori, fiecare şi-a trecut în cont câte o victorie, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Primul meci a avut loc pe 14 octombrie 2022, FC Hermannstadt - Rapid 0-2 (X. Emmers, Dr. Grigore). În retur, sibienii au câştigat în deplasare cu 1-0 (S. Balaure).

Cea mai recentă confruntare din SuperLiga României s-a consemnat pe 1 octombrie 2023, FC Hermannstadt - Rapid 1-1, marcatori V. Găman, respectiv Al. Ioniţă.