„Il Luce”, contestat vehement de fanii lui Dinamo Kiev! Ce mesaj i-au transmis în timpul ultimului meci din campionat

Mircea Lucescu Dinamo Kiev Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 20:35
Data actualizarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 20:40

Dinamo Kiev a încheiat la egalitate meciul cu  Zoria Luhansk, disputat, duminică, în etapa a XVIII-a a campionatul ucrainean de fotbal şi terminat la egalitate, scor 1-1.

Trupa lui Lucescu a deschis scorul, prin Buialski, în minutul 44, însă oaspeții au restabilit egalitatea în startul reprizei secunde, prin iranianul Sayyadmanesh.

La scurt timp după golul egalării, fanii lui Dinamo Kiev au afișat un mesaj pentru Lucescu: „Un gol, un punct, un bilet la Bucureşti”, potrivit sector.depo.ua.

Potrivit jurnaliștilor din țara vecină, banner-ul ar face, de fapt, referire la faptul că Dinamo Kiev a dat un singur gol în grupele Ligii Campionilor și a obținut un singur punct.

Şahtior Doneţk ocupă locul unu în Ucraina, cu 47 de puncte, în timp ce Dinamo Kiev se află pe 2, cu 45. Pe trei se află Dnipro-1, cu 40 de puncte.