VIDEO Campioana mondiala huiduita: Italia 0-0 Olanda!

Data publicarii: Sambata 14 Noiembrie 2009, 23:49
Data actualizarii: Sambata 14 Noiembrie 2009, 23:59

Italia si Olanda au terminat la egalitate, 0-0, meciul amical de pregatire pentru Cupa Mondiala din 2010!

Niciun meci fara scandal la nationala Iteliei. In minutul 5 al partidei cu Olanda, un suporter imbracat cu un tricou pe care scria "Cassano la nationala" a patruns pe teren si a intrupt jocul pentru cateva minute.

Meciul a continuat apoi si Italienii au reusit sa marcheze in minutul 85 dupa mai multe ocazii ale olandezilor. Golul a fost anulat pe motiv de offside. Jucatorii lui Lippi au protestat violent, insa arbitrul a fost ferm. Golul nu s-a pus. Meciul s-a terminat la egalitate iar suporterii si-au pierdut rabdarea. Campioana mondiala i-a dezamagit din nou, dupa ce s-a calificat in ultimul meci al preliminariilor la Cupa Mondiala din Africa de Sud.

Echipele de start:
Italia: Buffon, Grosso, Chiellini, Palombo, Cannavaro, Zambrotta, Candreva, Pirlo, Camoranesi, Palladino, Gilardino. Manager: Marcello Lippi

Olanda: Stekelenburg, Giovanni van Bronckhorst, Mathijsen, Heitinga, van der Wiel, de Jong, van der Vaart, van Bommel, Kuyt, Elia, van Persie. Manager: Bert van Marwijk