Valentin Mihăilă, lăudat de antrenorul Parmei după ultima reușită din Serie B: „E într-o condiție fizică grozavă”

valentin mihaila Dennis Man Parma Fotbal extern Dennis Man și Valentin Mihăilă
Data publicarii: Sambata 20 Ianuarie 2024, 16:59
Data actualizarii: Sambata 20 Ianuarie 2024, 17:05

Parma a obținut o victorie categorică, scor 3-0, în fața Sampdoriei, în etapa a 21-a din Serie B, într-un meci în care românii Dennis Man şi Valentin Mihăilă au marcat câte un gol.

Din articol

Dennis Man a deschis scorul în minutul 41, iar trei minute mai târziu a pasat decisiv pentru Valentin Mihăilă, care n-a avut milă de Stankovic.

Antrenorul Parmei spera ca reușita din meciul cu Sampdoria să-i deschidă lui Valentin Mihăilă apetitul pentru gol în meciurile viitoare.

„În ultimele trei jocuri, Valentin s-a trezit de 3-4 ori față în față cu portarul. Este într-o condiție fizică grozavă, cred că golul îi poate oferi o mai mare lejeritate în fața porții și mai multă încredere”, a spus Fabio Pecchia, potrivit ParmaLive.

Mihăilă a ajuns la doar al doilea gol marcate pentru Parma în 16 partide în acest sezon de Serie B. Dennis Man în schimb este al doilea marcator al campionatului, cu 9 goluri înscrise în 17 partide, devansat de Daniele Casiraghi (FC Sudtirol), care a înscris 12 goluri, şi la egalitate cu Massimo Coda (US Cremonese).