VIDEO GOL Man, GOL Mihăilă! Românii sunt pe val la Parma

Dennis Man Parma valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Vineri 19 Ianuarie 2024, 22:23
Data actualizarii: Vineri 19 Ianuarie 2024, 23:25

Dennis Man și Valentin Mihăilă au marcat în meciul Parmei cu Sampdoria, contând pentru runda cu numărul 21 din Serie B.

UPDATE 23:20: Sampdoria - Parma s-a încheiat 0-3. După golurile lui Man și Mihăilă din prima repriză a înscris și Estevez, în minutul 69. Mihăilă a jucat până în minutul 67, iar Man a fost înlocuit în minutul 85.

Dennis Man și Valentin Mihăilă, pe val la Parma!

Vineri seară, Parma a jucat pe terenul Sampdoriei, iar echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă a condus cu 2-0 la pauză grație reușitelor celor doi români.

Dennis Man a deshis scorul în minutul 40, după ce a transformat un penalty, iar patru minute mai târziu a pasat decisiv pentru golul marcat de Valentin Mihăilă, apărut excelent la finalizare în careu.

Pentru Dennis Man a fost golul cu numărul 11 marcat la Parma în toate competițiile și al șaselea assist. De partea cealaltă, Valentin Mihăilă și-a trecut în cont doar a doua reușită din actuala stagiune.

În cazul unei victorii, Parma își va consolida poziția de lider în Serie B, cu 45 de puncte, la șapte lungimi în fața Veneziei, ocupanta poziției secunde, care are un meci în minus.