Turcii au dezvăluit ce a făcut Marius Șumudică la 20 de minute după victoria cu Alanyaspor

Marius Sumudica Alanyaspor Gaziantep Fotbal extern Marius Șumudică / Foto: Imago
Data publicarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 21:23
Data actualizarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 21:27

Marius Șumudică e pe val în Turcia, după ce Gaziantep a câștigat cu Alanyaspor și a urcat în prima jumătate a clasamentului.

Odată cu victoria în fața lui Alanyaspor, scor 0-3, Gaziantep a ajuns la trei victorii consecutive în toate competițiile (două în campionat și una în Cupă).

Turcii l-au lăudat pe Marius Șumudică pentru spiritul pe care l-a adus la Gaziantep și au dezvăluit ce a făcut acesta la scurt timp după victoria cu Alanyaspor.

„Marius Sumudică, care a fost suspendat pentru un meci din cauza cartonașului roșu pe care l-a primit în meciul cu Rizespor, a fost în tribune în meciul de la Alanyaspor, dar inima și sufletul i-au fost pe teren.

La 20 de minute după încheierea jocului, Șumudică a coborât pe teren, a mers la suporteri și apoi și-a felicitat jucătorii, unul câte unul, în vestiar, unde s-au bucurat pentru victorie. S-a aflat apoi că experimentatul antrenor și-a felicitat ulterior echipa pentru că a obținut exact ceea ce și-a propus pe teren”, a scris cei de la gazianteppusula.com.

Șumudică a profitat de pauza internațională și a revenit în țară

La revenirea în țară, Marius Șumudică a profitat de ocazie pentru a-i da replica lui MM Stoica, cel care l-a invitat să nu-i mai analizeze jocul FCSB-ului - mai multe detalii AICI.

„Am văzut că sunt fel și fel de specialiști care își dau cu părerea. Nu mai am voie să vorbesc nimic despre fotbalul din România că apar fel de fel de specialiști care contraatacă, dar ei, când vorbesc despre alte echipe, nu se văd. Știe persoana respectivă despre cine vorbesc.

Să fie sănătos, eu îi doresc baftă în continuare și să își vadă fiecare de treaba lui. Dacă mă întrebați de fotbalul românesc, sincer nu vreau să mai vorbesc”, a spus Șumudică.