FOTO ȘI VIDEO Șumudică e pe val! Dans în lojă după victoria care o duce pe Gaziantep în prima jumătate a clasamentului

Marius Sumudica Alanyaspor Alexandru Maxim denis dragus Gaziantep Fotbal extern Marius Șumudică, antrenor Gaziantep / Foto: Twitter @beINSPORTS_TR
Data publicarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 17:30
Data actualizarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 17:30

Gaziantep, echipa antrenată de Marius Șumudică, a obținut o nouă victorie în campionatul Turciei și a urcat în prima jumătate a clasamentului.

Sâmbătă după-amiază, Gaziantep a câștigat pe terenul lui Alanyaspor, scor 3-0. Românii Alexandru Maxim și Denis Drăguș au marcat în prelungirile primului act, iar columbianul Brayan Riascos a stabilit scorul final la una dintre ultimele faze ale jocului.

Marius Șumudică a dus-o pe Gaziantep în prima jumătate a clasamentului din Turcia

Marius Șumudică, suspendat după cartonașul roșu văzut în precedenta etapă, a urmărit meciul de la lojă, iar la final a fost surprins de cameramani dansând și aplaudându-i pe jucătorii săi.

• Marius Șumudică, antrenor Gaziantep / Foto: Twitter @beINSPORTS_TR

În primele 9 meciuri din toate competițiile după revenirea la Gaziantep, Marius Șumudică a înregistrat 6 victorii și 3 remize. Formația antrenorului român are 15 puncte în Super Lig și a urcat pe locul 9.

Șumudică a preluat-o pe Gaziantep din runda a cincea, când echipa pierduse primele patru jocuri și era ultima clasată din Turcia.

După pauza pentru meciurile echipelor naționale, Gaziantep va juca împotriva echipei lui Olimpiu Moruțan, Ankaragucu, pe 25 noiembrie, de la ora 15:00. Din formația lui Șumudică, Edi Iordănescu i-a convocat pe Florin Niță și Denis Drăguș pentru meciurile cu Israel și Elveția.