VIDEO Șumudică, din nou viral în Turcia! Cum a fost surprins la ultimul meci al lui Malatyaspor

Marius Sumudica Yeni Malatyaspor Fotbal extern Marius Șumudică
Data publicarii: Joi 02 Decembrie 2021, 18:58
Data actualizarii: Joi 02 Decembrie 2021, 19:11

Marius Șumudică nu a putut sta pe banca celor de la Yeni Malatyaspor în meciul din Cupa Turciei, câștigat cu emoții împotriva celor de la Akhisarspor, echipă din liga a treia, scor 3-1.

Antrenorul român a urmărit partida din lojă, fiind suspendat, și a fost surprins de camerele TV fumând, imediat după ce echipa sa a deschis scorul, în minutul 95.

Șumudică, din nou viral în Turcia

Imaginile cu Șumudică fumând într-un spațiu închis au devenit rapid virale în Turcia, pe rețelele de socializare. La finalul celor 90 de minute, scorul era 0-0, spre disperarea antrenorului român.

Echipa lui Șumudică a reușit, în cele din urmă, să se califice după ce a câștigat cu 3-1 la capătul prelungirilor.

Malatyaspor se gândește acum la următorul meci din campionat, cu ocupanta locului doi din Turcia, Konyaspor. În ultima partidă, echipa lui Șumudică a reușit o remiză cu Galatasaray, scor 0-0.

Șumudică are ca obiectiv salvarea de la retrogradare cu Malatyaspor. Este pe locul 17, loc retrogradabil, cu 13 puncte, la trei puncte distanță de ultimul loc ce asigură salvarea.