Set! Șumudică, umilit la scor de tenis în Turcia! Malatyaspor rămâne pe loc retrogradabil

Marius Sumudica malatyaspor - alanyaspor Yeni Malatyaspor Fotbal extern Marius Șumudică
Data publicarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 17:01
Data actualizarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 17:04

Yeni Malatyaspor, echipa pregătită de Marius Șumudică, a pierdut cu 2-6 pe teren propriu meciul cu Alanyaspor, și rămâne pe loc retrogradabil în Super Liga din Turcia.

Prima repriză a fost echilibrată. S-au înscris nu mai puțin de patru goluri în primele 23 de minute. Alanya a intrat cu avantaj la cabine, după ce Akbaba a dus scorul la 3-2 în minutul 33.

Șumudică, eșec la scor de tenis în Turcia

În partea secundă, oaspeții au mai înscris de trei ori. Novais și Diedhiou au înscris în minutele 52 și 56 pentru 5-2, iar Babacar a închis tabela în minutul 90.

Pentru echipa lui Șumudică, situația se complică în Turcia. Este pe locul 18 în Super Lig, la patru puncte de locul 16, primul care asigură salvarea, ocupat de fosta sa echipă, Gaziantep.

În următoarea etapă, Malatya se va deplasa pe terenul celor de la Rizespor, echipa care ocupă locul 19, cu 13 puncte.

Ultima victorie a lui Șumudică în campionatul Turciei a fost pe 22 octombrie, împotriva celor de la Altay, scor 2-1.