Repriza grea pentru Ionut Radu! Romanul a gresit la un gol si a incasat alte doua! Ce s-a intamplat in meciul cu Parma

Ionut Radu Genoa Italia Romania Serie A Fotbal extern Ce ai facut Radule? Portarul nationalei de tineret a gafat grav in Serie A chiar inainte de meciurile decisive de la tineret?
Data publicarii: Duminica 07 Octombrie 2018, 14:38
Data actualizarii: Duminica 07 Octombrie 2018, 15:11

Portarul nationalei de tineret, Ionut Radu, a gafat in meciul dintre Genoa si Parma din Serie A.

Este a 3-a etapa la rand in care Ionut Radu este titular la Genoa. Portarul de la tineret a gafat destul grav la golul egalizator inscris de Rigoni de la Parma.

Radu a iesit gresit pe centrare la faza fixa si nu a reusit sa boxeze mingea. Parma si-a majorat rapid avantajul si la pauza a fost 3-1 pentru formatia lui Roberto D'Aversa.

VEZI AICI GAFA LUI IONUT RADU DIN MECIUL GENOA - PARMA

Pentru Ionut Radu si nationala de tineret urmeaza doua partide extrem de importante. Selectionata antrenata de Mirel Radoi evolueaza pe teren propriu in meciurile cu Tara Galilor si Luxemburg. Doua rezultate pozitive pot califica nationala de tineret la turneul final din Italia 2019.