VIDEO Silviu Lung junior, decisiv în atac, decisiv în apărare! A fost omul meciului câștigat de echipa lui Marius Șumudică

Silviu Lung Junior al-raed Arabia Saudita Marius Sumudica Stranieri
Data publicarii: Vineri 06 Ianuarie 2023, 08:34
Data actualizarii: Vineri 06 Ianuarie 2023, 08:37

Al-Raed, echipa românilor, s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Damac, în etapa cu numărul 12 din Arabia Saudită.

Cu Silviu Lung junior în poartă și fără Alexandru Mitriță, Al-Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, a condus cu 2-0 încă din minutul 19 al partidei de joi cu Damac, prin golurile marcate de El Berkaoui și Tavares.

La primul gol, un rol decisiv l-a avut chiar Lung junior, care i-a pasat unui coechipier aflat singur în fața porții adverse, de unde a pasat pentru deschiderea scorului.

Silviu Lung junior a apărat și un penalty

Damac putea reduce din diferență în minutul 29, prin Soudani, dar lovitura acestuia de la 11 metri a fost apărată de același Silviu Lung.

Gazdele au punctat pentru 1-2 în minutul 82, dar nu au mai avut timp pentru golul egalizator și Al-Raed a plecat cu toate cele trei puncte de pe terenul fostei echipe a lui Constantin Budescu.

Momentan, Al Raed este pe locul 10 în Arabia Saudită.