Răzvan Lucescu, o nouă victorie în Grecia! PAOK a câștigat fără emoții în fața ultimei clasate

Razvan Lucescu PAOK Salonic Fotbal extern Răzvan Lucescu
Data publicarii: Joi 03 Februarie 2022, 08:01
Data actualizarii: Joi 03 Februarie 2022, 07:59

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Apollon Smirnis, ultima clasată, în etapa a XXI-a a campionatului grec de fotbal.

Au marcat austriacul Thomas Murg, în minutul 31, şi slovenul Jasmin Kurtici, în minutul 90+1, din penalti. La oaspeţi, atacantul Alexandru Mitriţă nu a fost în lot.

Răzvan Lucescu, o nouă victorie în campionatul Greciei

PAOK, care a câştigat şapte din ultimele opt meciuri jucate în campionat (a obţinut o remiză cu liderul Olympiacos Pireu), ocupă locul 2 în clasament, cu 41 de puncte. Formaţia din Pireu are 50 de puncte.

• Răzvan Lucescu

Pe locul al treilea se află AEK Atena, cu 36 de puncte, urmată de Asteras Tripoli, cu 32 de puncte, şi de Panathinaikos, cu 30 de puncte.

Smirnis ocupă locul 14, ultimul, cu 9 puncte.