VIDEO PSG a câștigat derby-ul cu Marseille, dar Messi, Mbappe și Donnarumma au fost praf! Ce note au luat vedetele Parisului

PSG Gianluigi Donnarumma kylian mbappe Lionel Messi Olympique Marseille Fotbal extern
Data publicarii: Luni 18 Aprilie 2022, 08:21
Data actualizarii: Luni 18 Aprilie 2022, 08:25

Echipa lui Mauricio Pochettino este lider în Ligue 1, cu 74 de puncte, în timp ce Olympique Marseille este a doua, cu 59 de puncte.

Liderul Paris Saint-Germain s-a impus cu 2-1 în derby-ul de pe ”Parc des Princes” cu Olympique Marseille, ocupanta poziției secunde, în etapa a 32-a din Ligue 1, dar vedetele gazdelor, cu excepția lui Neymar, s-au făcut de râs.

Lionel Messi și Kylian Mbappe au primit nota 4 în L'Equipe, deși francezul a marcat golul victoriei dintr-un penalty, în minutul 45+5.

Iar portarul Gianluigi Donnarumma, vinovat la golul lui OM și ”eroul” unei faze bizare în prelungiri, în urma căreia a și primit cartonașul galben, a fost notat cu 3!

PSG va câștiga însă mai mult ca sigur titlul în Ligue 1: are 74 de puncte, iar Marseille, locul 2, este la 15 puncte distanță cu șase etape înainte de finalul campionatului.