Prezentarea tuturor echipelor de la EURO: loturile celor 24 de nationale impartite in sase grupe. Cum arata adversarele Romaniei, dar si Germania, Portugalia ori Spania

Prezentarea tuturor echipelor de la EURO: loturile celor 24 de nationale impartite in sase grupe. Cum arata adversarele Romaniei, dar si Germania, Portugalia ori Spania

Din 10 iunie, Toata Romania vede Romania - toate meciurile Romaniei, cel mai bun meci al zilei (22:00), toate sferturile, semifinalele si finala vor fi trasmise IN DIRECT de ProTV

Loturile definitive de 23 de jucatori ale celor 24 de echipe care vor participa la UEFA EURO 2016™ la fotbal, in perioada 10 iunie - 10 iulie, in Franta

GRUPA A 

FRANTA 

Portari: Benoit Costil (Rennes), Hugo Lloris (Tottenham/Anglia), Steve Mandanda (Olympique Marseille) 

Fundasi: Patrice Evra (Juventus Torino/Italia), Christophe Jallet (Olympique Lyon), Laurent Koscielny (Arsenal/Anglia), Bacary Sagna (Manchester City/Anglia), Eliaquim Mangala (Manchester City/Anglia), Samuel Umtiti (Olympique Lyon), Adil Rami (Sevilla/Spania), Lucas Digne (AS Roma/Italia)

Mijlocasi: Yohan Cabaye (Crystal Palace/Anglia), Morgan Schneiderlin (Mancheter United/Anglia), N'Golo Kante (Leicester City/Anglia), Blaise Matuidi (Paris SG), Paul Pogba (Juventus Torino/Italia), Moussa Sissoko (Newcastle United/Anglia)

Atacanti: Kingsley Coman (Bayern Munchen/Germania), Andre-Pierre Gignac (Tigres de Monterrey/Mexic), Olivier Giroud (Arsenal/Anglia), Antoine Griezmann (Atletico Madrid/Spania), Anthony Martial (Manchester United/Anglia), Dimitri Payet (West Ham United/Anglia)

ROMANIA 

Portari: Ciprian Tatarusanu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung jr (Astra Giurgiu) 

Fundasi: Cristian Sapunaru (Pandurii Tg. Jiu), Alexandru Matel (Dinamo Zagreb), Vlad Chiriches (SSC Napoli), Valerica Gaman (Astra Giurgiu), Dragos Grigore (Al Sailiya/Qatar), Cosmin Moti (Ludogorets Razgrad), Răzvan Rat (Rayo Vallecano), Steliano Filip (Dinamo Bucuresti) 

Mijlocasi: Mihai Pintilii (FC Steaua Bucureşti), Ovidiu Hoban (Hapoel Be'er Sheva), Andrei Prepelita (Ludogorets Razgrad), Adrian Popa (FC Steaua Bucuresti), Gabriel Torje (Osmanlispor), Alexandru Chipciu (FC Steaua Bucuresti), Nicolae Stanciu (FC Steaua Bucuresti), Lucian Sanmartean (Al Ittihad/Arabia Saudita) 

Atacanti: Claudiu Keseru (Ludogorets Razgrad), Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Florin Andone (Cordoba), Denis Alibec (Astra)

ALBANIA 

Portari: Etrit Berisha (Lazio Roma/Italia), Alban Hoxha (FK Partizani), Orges Shehi (KF Skenderbeu)

Fundasi: Arlind Ajeti (Frosinone/Italia), Naser Aliji (FC Basel/Elvetia), Mergim Mavraj (FC Koln/Germania), Lorik Cana (FC Nantes/Franta), Elseid Hysaj (Napoli/Italia), Ansi Agolli (Qarabag/Azerbaidjan), Frederic Veseli (FC Lugano/Elvetia)

Mijlocasi: Ledian Memushaj (Pescara/Italia), Ergys Kace (PAOK Salonic/Grecia), Andi Lila (Giannina/Grecia), Migjen Basha (Como/Italia), Odise Roshi (Rijeka/Croatia), Burim Kukeli (FC Zurich/Elvetia), Ermir Lenjani (FC Nantes/Franta), Taulant Xhaka (FC Basel/Elvetia), Amir Abrashi (SC Freiburg/Germania) 

Atacanti: Bekim Balaj (Rijeka/Croatia), Sokol Cikalleshi (Basaksehir/Turcia), Armando Sadiku (FC Vaduz/Elvetia), Shkelzen Gashi (Colorado Rapids/SUA)

ELVETIA 

Portari: Roman Buerki (Borussia Dortmund/Germania), Marwin Hitz (Augsburg/Germania), Yann Sommer (Borussia Monchengladbach/Germania) 

Fundasi: Johan Djourou (Hamburger SV/Germania), Nico Elvedi (Borussia Monchengladbach/Germania), Michael Lang (FC Basel), Stephan Lichtsteiner (Juventus Torino/Italia), Francois Moubandje (Toulouse/Franta), Ricardo Rodriguez (Wolfsburg/Germania), Fabian Schaer (Hoffenheim/Germania), Steve von Bergen (Young Boys Berna) 

Mijlocasi: Valon Behrami (Watford/Anglia), Blerim Dzemaili (Genoa/Italia), Gelson Fernandes (Rennes/Franţa), Fabian Frei (Mainz/Germania), Xherdan Shaqiri (Stoke City/Anglia), Granit Xhaka (Arsenal/Anglia), Denis Zakaria (Young Boys)

Atacanti: Eren Derdiyok (Kasimpasa/Turcia), Breel Embolo (FC Basel), Admir Mehmedi (Bayer Leverkusen/Germania), Haris Seferovic (Eintracht Frankfurt/Germania), Shani Tarashaj (Grasshoppers)

GRUPA B 

ANGLIA 

Portari: Fraser Forster (Southampton), Joe Hart (Manchester City), Tom Heaton (Burnley) 

Fundasi: Ryan Bertrand (Southampton), Gary Cahill (Chelsea), Nathaniel Clyne (Liverpool), Danny Rose (Tottenham Hotspur), Chris Smalling (Manchester United), John Stones (Everton), Kyle Walker (Tottenham Hotspur) 

Mijlocasi: Dele Alli (Tottenham Hotspur), Ross Barkley (Everton), Eric Dier (Tottenham Hotspur), Jordan Henderson (Liverpool), Adam Lallana (Liverpool), James Milner (Liverpool), Raheem Sterling (Manchester City), Jack Wilshere (Arsenal) 

Atacanti: Harry Kane (Tottenham Hotspur), Marcus Rashford (Manchester United), Wayne Rooney (Manchester United, capitan), Daniel Sturridge (Liverpool), Jamie Vardy (Leicester City)

RUSIA 

Portari: Igor Akinfeev (CSKA Moscova), Marinato Guilherme (Lokomotiv Moscova), Iuri Lodighin (Zenit Sankt Petersburg)

Fundasi: Aleksei Berezutski (CSKA Moscova), Vasili Berezutski (CSKA Moscova), Serghei Ignashevich (CSKA Moscova), Dmitri Kombarov (Spartak Moscova), Roman Neustadter (Schalke 04), Igor Smolnikov (Zenit Sankt Petersburg), Roman Siskin (Lokomotiv Moscova), Gheorghi Schenikov (CSKA Moscova) 

Mijlocasi: Aleksandr Golovin (CSKA Moscova), Denis Glusakov (Spartak Moscova), Igor Denisov (Dinamo Moscova), Dmitri Torbinski (FC Krasnodar), Oleg Ivanov (Terek Groznyi), Pavel Mamaev (FC Krasnodar), Aleksandr Samedov (Lokomotiv Moscova), Oleg Shatov (Zenit Sankt Petersburg), Roman Shirokov (CSKA Moscova) 

Atacanti: Artiom Dzyuba (Zenit Sankt Petersburg), Aleksandr Kokorin (Zenit Sankt Petersburg), Fiodor Smolov (FC Krasnodar) 

TARA GALILOR 

Portari: Wayne Hennessey (Crystal Palace/Anglia), Daniel Ward (Liverpool/Anglia), Owain Fon Williams (Inverness Caledonian Thistle/Scotia) 

Fundasi: Ashley Williams (Swansea City/Anglia), James Chester (West Bromwich Albion/Anglia), Ben Davies (Tottenham/Anglia), James Collins (West Ham United/Anglia), Chris Gunter (Reading/Anglia), Neil Taylor (Swansea City/Anglia), Jazz Richards (Fulham/Anglia)

Mijlocasi: Joe Ledley (Crystal Palace/Anglia), Joe Allen (Liverpool/Anglia), David Vaughan (Nottingham/Anglia), Jonathan Williams (Crystal Palace/Anglia), David Edwards (Wolverhampton/Anglia), George Williams (Fulham/Anglia), Aaron Ramsey (Arsenal/Anglia), Andy King (Leicester City/Anglia)

Atacanti: Gareth Bale (Real Madrid/Spania), David Cotterill (Birmingham City/Abglia), Hal Robson-Kanu (Reading/Anglia), Simon Church (Aberdeen/Scotia), Sam Vokes (Burnley/Anglia) 

SLOVACIA 

Portari: Matus Kozacik (Viktoria Plzen/Cehia), Jan Mucha (Slovan Bratislava), Jan Novota (Rapid Viena/Austria)

Fundasi: Peter Pekarik (Hertha Berlin/Germania), Milan Skriniar (Sampdoria/Italia), Martin Skrtel (Liverpool/Anglia), Norbert Gyoember (AS Roma/Italia), Jan Durica (Lokomotiv Moscova/Rusia), Kornel Salata (Slovan Bratislava), Tomas Hubocan (Dinamo Moscova/Rusia), Dusan Svento (FC Koln/Germania)

Mijlocasi: Viktor Pecovsky (MSK Zilina), Robert Mak (PAOK/Grecia), Juraj Kucka (AC Milan/Italia), Patrik Hrosovsky (Viktoria Plzen/Cehia), Jan Gregus (Jablonec/Cehia), Marek Hamsik (Napoli/Italia), Ondrej Duda (Legia Varşovia/Polonia), Miroslav Stoch (Bursaspor/Turcia), Vladimir Weiss (Al Gharafa/Qatar)

Atacanti: Michal Duris (Viktoria Plzen/Cehia), Adam Nemec (Willem II Tilburg/Olanda), Stanislav Sestak (Ferencvaros/Ungaria) 

GRUPA C 

GERMANIA 

Portari: Manuel Neuer (Bayern Munchen), Bernd Leno (Bayer Leverkusen), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona)

Fundasi: Jerome Boateng (Bayern Munchen), Emre Can (Liverpool), Jonas Hector (FC Koln), Benedikt Hoewedes (Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Shkodran Mustafi (Valencia), Antonio Rudiger (Roma)

Mijlocasi: Julian Draxler (VfL Wolfsburg), Sami Khedira (Juventus), Joshua Kimmich (Bayern Munchen), Toni Kroos (Real Madrid), Thomas Muller (Bayern Munchen), Mesut Ozil (Arsenal), Lukas Podolski (Galatasaray), Andre Schuerrle (VfL Wolfsburg), Bastian Schweinsteiger (Manchester United), Julian Weigl (Borussia Dortmund)

Atacanti: Mario Gomez (Besiktas), Mario Goetze (Bayern Munchen), Leroy Sane (Schalke 04)

UCRAINA 

Portari: Andrei Pyatov (Sahtior Donetsk), Denis Boiko (Besiktas/Turcia), Nikita Sevcenko (Zorya Lugansk) 

Fundasi: Bogdan Butko (Sahtior Donetsk), Artem Fedetski (Dnepr Dnepropetrovsk), Evgheni Khaceridi (Dinamo Kiev), Aleksandr Kucher (Sahtior Donetsk), Iaroslav Rakitski (Sahtior Donetsk), Viaceslav Sevciuk (Sahtior Donetsk)

Mijlocasi: Denis Garmash (Dinamo Kiev), Aleksandr Karavaev (Zorya Lugansk), Evgheni Konoplianka (Sevilla FC/Spania), Viktor Kovalenko (Sahtior Donetsk), Ruslan Rotan (Dnepr Dnepropetrovsk), Serghei Ribalka (Dinamo Kiev), Taras Stepanenko (Sahtior Donetsk), Serghei Sidorciuk (Dinamo Kiev), Anatoli Timoshciuk (Kairat Almaty/Kazahstan), Andrei Yarmolenko (Dinamo Kiev), Aleksandr Zinchenko (Ufa/Rusia) 

Atacanti: Pilip Budkovski (Zorya Lugansk), Evgheni Selezniov (Sahtior Donetsk), Roman Zozulya (Dnepr Dnepropetrovsk) 

POLONIA 

Portari: Artur Boruc (Bournemouth/Anglia), Lukasz Fabianski (Swansea City/Anglia), Wojciech Szczesny (AS Roma/Italia) 

Fundasi: Thiago Cionek (Palermo/Italia), Kamil Glik (Torino/Italia), Artur Jedrzejczyk (Legia Varsovia/Polonia), Michal Pazdan (Legia Varsovia/Polonia), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund/Germania), Bartosz Salamon (Cagliari/Italia), Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdansk/Polonia)

Mijlocasi: Jakub Blaszczykowski (Fiorentina/Italia), Kamil Grosicki (Stade Rennais/Franţa), Tomasz Jodlowiec (Legia Varsovia/Polonia), Bartosz Kapustka (KS Cracovia/Polonia), Grzegorz Krychowiak (Sevilla/Spania), Karol Linetty (Lech Poznan/Polonia), Krzysztof Maczynski (Wisla Cracovia/Polonia), Slawomir Peszko (Lechia Gdansk/Polonia), Filip Starzynski (Zaglebie Lubin/Polonia), Piotr Zielinski (Empoli/Italia)

Atacanti: Robert Lewandowski (Bayern Munchen/Germania), Arkadiusz Milik (Ajax/Olanda), Mariusz Stepinski (Ruch Chorzow/Polonia)

IRLANDA DE NORD 

Portari: Alan Mannus (St Johnstone/Scotia), Michael McGovern (Hamilton Academical/Scotia), Roy Carroll (Linfield) 

Fundasi: Craig Cathcart (Watford/Anglia), Jonathan Evans (West Bromwich Albion/Anglia), Gareth McAuley (West Bromwich Albion/Anglia), Luke McCullough (Doncaster Rovers/Anglia), Conor McLaughlin (Fleetwood Town/Anglia), Lee Hodson (Milton Keynes Dons/Anglia), Aaron Hughes (Melbourne City/Australia), Patrick McNair (Manchester United/Anglia), Chris Baird (Derby County/Anglia) 

Mijlocasi: Steven Davis (Southampton/Anglia), Oliver Norwood (Reading/Anglia), Corry Evans (Blackburn/Anglia), Shane Ferguson (Millwall/Anglia), Stuart Dallas (Leeds United/Anglia), Niall McGinn (Aberdeen/Scotia), Jamie Ward (Nottingham Forest/Anglia)

Atacanti: Kyle Lafferty (Norwich City/Anglia), Conor Washington (Queens Park Rangers/Anglia), Josh Magennis (Kilmarnock/Scotia), Will Grigg (Wigan/Anglia) 

GRUPA D 

SPANIA 

Portari: Iker Casillas (Porto/Portugalia), David de Gea (Manchester United/Anglia), Sergio Rico (Sevilla) 

Fundasi: Sergio Ramos (Real Madrid), Gerard Pique (Barcelona), Hector Bellerin (Arsenal/Anglia), Jordi Alba (Barcelona), Marc Bartra (Barcelona), Cesar Azpilicueta (Chelsea/Anglia), Mikel San Jose (Athletic Bilbao), Juanfran (Atletico Madrid) 

Mijlocasi: Bruno Soriano (Villarreal), Sergio Busquets (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Thiago (Bayern Munchen/Germania), Andres Iniesta (Barcelona), David Silva (Manchester City/Anglia), Cesc Fabregas (Chelsea/Anglia) 

Atacanti: Aritz Aduriz (Athletic Bilbao), Nolito (Celta Vigo), Alvaro Morata (Juventus/Italia), Lucas Vazquez (Real Madrid), Pedro (Chelsea/Anglia) 

CEHIA 

Portari: Petr Cech (Arsenal/Anglia), Tomas Vaclik (Basel/Elvetia), Tomas Koubek (Sparta Praga) 

Fundasi: Theodor Gebre Selassie (Werder Bremen/Germania), Pavel Kaderabek (Hoffenheim/Germania), David Limbersky (Viktoria Plzen), Marek Suchy (Basel/Elvetia), Michal Kadlec (Sparta Praga), Tomas Sivok (Bursaspor/Turcia), Roman Hubnik (Viktoria Plzen), Daniel Pudil (Sheffield Wednesday/Anglia) 

Mijlocasi: Borek Dockal (Sparta Praga), Jiri Skalak (Brighton/Anglia), Vladimir Darida (Hertha Berlin/Germania), Daniel Kolar (Viktoria Plzen), Ladislav Krejci (Sparta Praga), Josef Sural (Sparta Praga), David Pavelka (Kasimpasa/Turcia), Jaroslav Plasil (Bordeaux/Franţa), Tomas Rosicky (Arsenal/Anglia) 

Atacanti: Milan Skoda (Slavia Praga), Tomas Necid (Bursaspor/Turcia), David Lafata (Sparta Praga) 

TURCIA 

Portari: Volkan Babacan (Medipol Başakşehir), Onur Recep Kivrak (Trabzonspor), Harun Tekin (Bursaspor) 

Fundasi: Gokhan Gonul, Sener Ozbayrakli, Caner Erkin, Mehmet Topal (toti de la Fenerbahce), Hakan Kadir Balta, Semih Kaya (ambii Galatasaray), Ismail Koybasi (Besiktas), Ahmet Yilmaz Calik (Genclerbirligi) 

Mijlocasi: Selcuk Inan (Galatasaray), Emre Mor (Nordsjaelland/Danemarca), Ozan Tufan, Volkan Sen (ambii Fenerbahce), Oguzhan Ozyakup, Olcay Sahan (ambii Besiktas), Hakan Calhanoglu (Bayer Leverkusen/Germania), Nuri Sahin (Borussia Dortmund/Germania), Arda Turan (Barcelona/Spania), Yunus Malli (Mainz 05/Germania) 

Atacanti: Burak Yilmaz (Beijing Guoan/China), Cenk Tosun (Besktas) 

CROATIA 

Portari: Danijel Subasic (AS Monaco/Franta), Lovre Kalinic (Hajduk Split), Ivan Vargic (Rijeka) 

Fundasi: Darijo Srna (Şahtior Donetsk/Ucraina), Vedran Corluka (Lokomotiv Moscova/Rusia), Domagoj Vida (Dinamo Kiev/Ucraina), Ivan Strinic (Napoli/Italia), Gordon Schildenfeld (Dinamo Zagreb), Sime Vrsaljko (Sassuolo/Italia), Tin Jedvaj (Leverkusen/Germania) 

Mijlocasi: Luka Modric (Real Madrid/Spania), Ivan Rakitic (FC Barcelona/Spania), Ivan Perisic (Inter Milano/Italia), Mateo Kovacic (Real Madrid/Spania), Milan Badelj (Fiorentina/Italia), Marcelo Brozovic (Inter Milano/Italia), Marko Rog (Dinamo Zagreb), Ante Coric (Dinamo Zagreb)

Atacanti: Mario Mandzukic (Juventus/Italia), Nikola Kalinic (Fiorentina/Italia), Andrej Kramaric (Hoffenheim/Germania), Marko Pjaca (Dinamo Zagreb), Duje Cop (Malaga/Spania)

GRUPA E 

BELGIA 

Portari: Thibaut Courtois (Chelsea/Anglia), Simon Mignolet (Liverpool/Anglia), Jean-Francois Gillet (Mechelen) 

Fundasi: Toby Alderweireld (Tottenham/Anglia), Jan Vertonghen (Tottenham/Anglia), Thomas Vermaelen (FC Barcelona/Spania), Jason Denayer (Galatasaray/Turcia), Jordan Lukaku (Oostende), Thomas Meunier (FC Bruges), Laurent Ciman (Impact Montreal/Canada), Christian Kabasele (RC Genk) 

Mijlocasi: Moussa Dembele (Tottenham/Anglia), Radja Nainggolan (AS Roma/Italia), Marouane Fellaini (Manchester United/Anglia), Axel Witsel (Zenit Sankt Petersburg/Rusia), Eden Hazard (Chelsea/Anglia), Kevin De Bruyne (Manchester City/Anglia), Dries Mertens (Naples/Italia), Yannick Carrasco (Atletico Madrid/Spania), Divock Origi (Liverpool/Anglia) 

Atacanti: Michy Batshuayi (Marseille/Franta), Romelu Lukaku (Everton/Anglia), Christian Benteke (Liverpool/Anglia) 

ITALIA 

Portari: Gianluigi Buffon (Juventus), Federico Marchetti (Lazio), Salvatore Sirigu (PSG/Franta) 

Fundasi: Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (toti de Juventus), Matteo Darmian (Manchester United/Anglia), Mattia de Sciglio (Milan), Angelo Ogbonna (West Ham/Anglia) 

Mijlocasi: Federico Bernardeschi (Fiorentina), Antonio Candreva (Lazio), Daniele de Rossi, Stephan El Shaarawy, Alessandro Florenzi (toti de la Roma), Emanuele Giaccherini (Bologna), Stefano Sturaro (Juventus), Thiago Motta (PSG/Franţa), Marco Parolo (Lazio) 

Atacanti: Eder Martins (Inter), Ciro Immobile (Torino), Lorenzo Insigne (Napoli), Graziano Pelle (Southampton/Anglia), Simone Zaza (Juventus) 

IRLANDA 

Portari: Shay Given (Stoke City/Anglia), Darren Randolph (West Ham United/Anglia), Keiren Westwood (Sheffield Wednesday/Anglia/D2)

Fundasi: Seamus Coleman (Everton/Anglia), Cyrus Christie (Derby County/Anglia/D2), Ciaran Clark (Aston Villa/Anglia), Richard Keogh (Derby County/Anglia/D2), John O'Shea (Sunderland/Anglia), Shane Duffy (Blackburn/Anglia/D2), Stephen Ward (Burnley/Anglia/D2), Robbie Brady (Norwich City/Anglia) 

Mijlocasi: Aiden McGeady (Sheffield Wednesday/Anglia/D2), James McClean (West Bromwich Albion/Anglia), Glenn Whelan (Stoke City/Anglia), James McCarthy (Everton/Anglia), Jeff Hendrick (Derby County/Anglia/D2), David Meyler (Hull City/Anglia/D2), Stephen Quinn (Reading/Anglia/D2), Wes Hoolahan (Norwich City/Anglia), Jonathan Walters (Stoke City/Anglia) 

Atacanti: Robbie Keane (Los Angeles Galaxy/SUA), Shane Long (Southampton/Anglia), Daryl Murphy (Ipswich/Anglia/D2) 

SUEDIA 

Portari: Andreas Isaksson (Kasimpasa/Turcia), Robin Olsen (FC Copenhaga/Danemarca), Patrik Carlgren (AIK Solna) 

Fundasi: Ludwig Augustinsson (FC Copenhaga/Danemarca), Mikael Lustig (Celtic Glasgow/Scotia), Andreas Granqvist (FC Krasnodar/Rusia), Erik Johansson (FC Copenhaga/Danemarca), Victor Nilsson Lindelof (Benfica/Portugalia), Martin Olsson (Norwich City/Anglia), Pontus Jansson (Torino/Italia) 

Mijlocasi: Jimmy Durmaz (Olympiakos Pireu/Grecia), Albin Ekdal (Hamburger SV/Germania), Emil Forsberg (RB Leipzig/Germania), Oscar Hiljemark (Palermo/Italia), Kim Kallstroem (Grasshoppers/Elvetia), Sebastian Larsson (Sunderland/Anglia), Oscar Lewicki (Malmo FF), Pontus Wernbloom (CSKA Moscova/Rusia), Erkan Zengin (Trabzonspor/Turcia) 

Atacanti: Marcus Berg (Panathinaikos Atena/Grecia), John Guidetti (Celta Vigo/Spania), Emir Kujovic (IFK Norrkoping), Zlatan Ibrahimovic (Paris SG/Franta) 

GRUPA F 

PORTUGALIA 

Portari: Rui Patricio (Sporting Lisabona), Anthony Lopes (Olympique Lyon/Franta), Eduardo (Dinamo Zagreb/Croatia) 

Fundasi: Cedric Soares (Southampton/Anglia), Vieirinha (Wolfsburg/Germania), Bruno Alves (Fenerbahce/Turcia), Ricardo Carvalho (Monaco/Franţa), Jose Fonte (Southampton/Anglia), Pepe (Real Madrid/Spania), Eliseu (Benfica Lisabona), Raphael Guerreiro (Lorient/Franta) 

Mijlocasi: Danilo Pereira (FC Porto), William Carvalho (Sporting Lisabona), Adrien Silva (Sporting Lisabona), Joao Mario (Sporting Lisabona), Joao Moutinho (Monaco/Franta), Andre Gomes (Valencia/Spnaia), Renato Sanches (Benfica) 

Atacanti: Cristiano Ronaldo (Real Madrid/Spania), Nani (Fenerbahce/Turcia), Eder (Lille/Franta), Ricardo Quaresma (Besiktas/Turcia), Rafa Silva (Sporting Braga) 

ISLANDA 

Portari: Hannes Halldorsson (Bodo/Glimt/Norvegia), Ogmundur Kristinsson (Hammarby/Suedia), Ingvar Jonsson (Sandefjord/Norvegia) 

Fundasi: Ari Skulason (OB Odense/Danemarca), Hordur Magnusson (Cesena/Italia), Hjortur Hermannsson (PSV Eindhoven/Olanda), Ragnar Sigurdsson (FC Krasnodar/Rusia), Kari Arnason (Malmo FF/Suedia), Sverrir Ingi Ingason (Lokeren/Belgia), Birkir Savarsson (Hammarby/Suedia), Haukur Heidar Hauksson (AIK Solna/Suedia) 

Mijlocasi: Emil Hallfredsson (Udinese/Italia), Gylfi Sigurdsson (Swansea City/Anglia), Aron Gunnarsson (Cardiff City/Anglia), Theodor Elmar Bjarnason (AGF Aarhus/Danemarca), Arnor Ingvi Traustason (IFK Norrkoping/Suedia), Birkir Bjarnason (FC Basel/Elvetia), Johann Gudmundsson (Charlton/Anglia), Eidur Gudjohnsen (Molde/Norvegia), Runar Mar Sigurjonsson (Sundsvall/Suedia) 

Atacanti: Kolbeinn Sigthorsson (Nantes/Franta), Alfred Finnbogason (Augsburg/Germania), Jon Dadi Bodvarsson (Kaiserslautern/Germania) 

AUSTRIA 

Portari: Robert Almer (Austria Viena), Heinz Lindner (Eintracht Frankfurt/Germania), Ramazan Ozcan (FC Ingolstadt/Germania) 

Fundasi: Aleksandar Dragovic (Dinamo Kiev/Ucraina), Christian Fuchs (Leicester City/Anglia), Gyogy Garics (Darmstadt/Germania), Martin Hinteregger (Borussia Moenchengladbach/Germania), Florian Klein (VfB Stuttgart/Germania), Sebastian Proedl (Watford/Anglia), Markus Suttner (Ingolstadt/Germania), Kevin Wimmer (Tottenham/Anglia) 

Mijlocasi: David Alaba (Bayern Munchen/Germania), Marko Arnautovic (Stoke City/Anglia), Julian Baumgartlinger (FSV Mainz/Germania), Martin Harnik (VfB Stuttgart/Germania), Stefan Ilsanker (RB Leipzig/Germania), Jakob Jantscher (Lucerna/Elvetia), Zlatko Junuzovic (Werder Bremen/Germania), Marcel Sabitzer (RB Leipzig/Germania), Alessandro Schoepf (Schalke/Germania) 

Atacanti: Lukas Hinterseer (Ingolstadt/Germania), Rubin Okotie (TSV Munchen 1860/Germania), Marc Janko (FC Basel/Elvetia) 

UNGARIA 

Portari: Gabor Kiraly (Szombathely), Denes Dibusz (Ferencvaros), Peter Gulacsi (RB Leipzig/Germania) 

Fundasi: Attila Fiola (Puskas Akademia), Barnabas Bese (MTK Budapesta), Richard Guzmics (Wisla Cracovia/Polonia), Roland Juhasz (Videoton), Adam Lang (Videoton), Tamas Kadar (Lech Poznan/Polonia), Mihaly Korhut (Debrecen) 

Mijlocasi: Akos Elek (Diosgyori), Zoltan Gera (Ferencvaros), Adam Nagy (Ferencvaros), Laszlo Kleinheisler (Werder Bremen/Germania), Adam Pinter (Ferencvaros), Gergo Lovrencsics (Lech Poznan/Polonia), Zoltan Stieber (Nurnberg/Germania) 

Atacanti: Daniel Bode (Ferencvaros), Balazs Dzsudzsak (Bursaspor/Turcia, căpitan), Krisztian Nemeth (Al-Gharafa/Qatar), Nemanja Nikolic (Legia Varsovia/Polonia), Tamas Priskin (Slovan Bratislava/Slovacia), Adam Szalai (Hannover/Germania) 





VIDEO PROTVPLUS.RO

Municipiul București va fi modernizat. Capitala va avea zece mari căi de acces
BRAT
Modifică setările cookies