VIDEO Manchester United - Nottingham Forest 3-1. ”Diavolii” mici câștigă FA Cup Youth! Meciul a fost pe PRO ARENA și VOYO

FA Youth Cup Manchester United Nottingham Forest Old Trafford Under 18 Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 11 Mai 2022, 23:27
Data actualizarii: Miercuri 11 Mai 2022, 23:31

Manchester United a câștigat finala cu Nottingham Forest la U18, în FA Cup, scor 3-1.

Manchester United U18 - Nottingham Forest U18 3-1

Minutul 90+8: Final de meci!

Minutul 90+1: GOOOL Manchester United! Garnacho duce scorul la 3-1.

Minutul 78: GOOOL Manchester United! Garnacho îi readuce pe ”diavoli” în avantaj, din penalty.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 44: GOOOL Nottingham Forest! Powell restabilește egalitatea cu un șut puternic din afara careului.

Minutul 13: GOOOL Manchester United! ”Diavolii” deschid scorul prin Bennett, care punctează cu o lovitură de cap.

Minutul 1: Fluier de start!

Finala FA Youth Cup, care se va disputa pe ”Old Trafford” între echipele Under 18 ale lui Manchester United și Nottingham Forest, va atrage un număr record de spectatori, scrie The National. Meciul va fi transmis LIVE pe PRO ARENA și VOYO miercuri, de la ora 21:30.

Astfel, până sâmbătă la prânz s-au vândut deja 59.500 de bilete, iar prezența la ora meciului va depăși cu siguranță 60.000, peste ”cifre” din Premier League (60.356 la Tottenham Hotspur - Manchester United din octombrie sau 60.223 la recentul Arsenal - Manchester United) și peste numărul total de spectatori din ultima etapă a Ligii 1 din România luată în considerare pe site-ul oficial al LPF (47.500 în runda a opta a play-off-ului și a play-out-ului).

Prețul biletelor pentru finala FA Cup este de o liră

Dincolo de pasiunea fanilor, o explicație pentru prezența ridicată rezidă în prețul infim al biletelor: o liră sterlină!

Manchester United este specialista Cupei la această categorie de vârstă, câștigând FA Youth Cup de zece ori, record pentru fotbalul englez, inclusiv primele cinci ediții disputate în anii '50.

Ultima dată când ”The Red Devils” s-au impus în Cupa Angliei pentru echipele de tineret s-a întâmplat în 2011: jucau pe atunci la Manchester United Under 18 Paul Pogba și Jesse Lingard.