VIDEO Parisul în flăcări! Cum au sărbătorit algerienii calificarea în finală după un gol în minutul 90+17

FIFA Arab Cup Algeria paris Qatar Tunisia Fotbal extern
Data publicarii: Joi 16 Decembrie 2021, 09:46
Data actualizarii: Joi 16 Decembrie 2021, 09:49

În ultimul act al competiției arabe, Algeria se va întâlni cu Tunisia.

Algeria a obținut azi-noapte calificarea în finala FIFA Arab Cup după 2-1 cu Qatar, golul victoriei fiind marcat în minutul 90+17!

Competiția este detinată țărilor arabe și se desfășoară în Qatar, sub egida FIFA, ca un preambul al Campionatului Mondial din 2022.

Algeria, egalată în minutul 90+7 și penalty ratat transformat în gol în minutul 90+17

Meciul cu Qatar a fost unul de poveste. Algerienii au avut 1-0, au fost egalați în al șaptelea minut de prelungiri și au înscris golul victoriei după alte zece minute din timpul adițional, în urma unui penalty ratat inițial, dar apoi transformat în gol de Belaili, care evoluează chiar în Qatar!

În finala competiției, Algeria va întâlni Tunisia.