VIDEO Mbappe a comis-o din nou! A marcat un gol de generic și a fugit la vestiare

kylian mbappe Franta Fotbal extern
Data publicarii: Luni 16 Octombrie 2023, 23:45
Data actualizarii: Luni 16 Octombrie 2023, 23:43

Kylian Mbappe savurează din plin antrenamentele de la naționala Franței înaintea meciului amical cu Scoția, programat marți seară.

La doar două zile după ce a marcat un gol de generic în meciul Olanda - Franța 1-2, în urma căruia vicecampioana mondială a obținut calificarea matematică la EURO 2024, Mbappe a recidivat la antrenamente.

Mbappe a comis-o din nou! A marcat un gol de generic și a fugit la vestiare

Starul lui Paris Saint-Germain a marcat un gol spectaculos cu o execuție acrobatică, iar imediat după și-a dat bluza jos și a alergat râzând spre zona vestiarelor.

Kylian Mbappe va rămâne în cantonamentul Franței până marți seară, când "Cocoșul Galic" va înfrunta Scoția, într-un meci amical care se va disputa la Lille.

Kylian Mbappe a scris istorie pentru Franța!

Francezul a deschis scorul în minutul 7 al meciului dintre Olanda și ”Les Bleus” de pe Johan-Cruyff Arena din Amsterdam.

Căpitanul "albaștrilor" a marcat al doilea gol în debutul reprizei secunde, print-o execuție senzațională din interiorul careului.

Cu 42 de goluri pentru echipa Franței, el îl depășește pe legendarul Michel Platini și se află la două goluri în spatele lui Antoine Griezmann. Doar Thierry Henry (51) și Olivier Giroud (54) îl mai depășesc în acest moment pe superstarul lui PSG.