FOTO ȘI VIDEO Mayweather vs Pacquiao?! Au uitat că joacă fotbal și și-au împărțit pumni pe terenul de fotbal! Imagini șocante: câte cartonașe roșii a arătat arbitrul

Indonezia U20 - Fiji U20 Mayweather vs Pacquiao teren de fotbal Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2023, 19:26
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2023, 19:26

Indonezia U20 și Fiji U20 s-au duelat într-un mini turneu care a avut loc pe Stadionul „Bung Karno Main” din Jakarta.

Tinerii selecționați ai Indoneziei au reușit să-i învingă pe adversari cu 4-0. Arkhan Fikri (minutul 35), Kakang Rudianto (minutul 49), Resa Aditya (minutul 60) și Hokky Caraka (minutul 86) au fost jucătorii care au înscris pentru naționala de tineret dirijată de Shin Tae-yong.

În minutul 88, când tabela indica deja 4-0 pentru Indonezia U20, jucătorii s-au luat la harță. Pawan Singh, fotbalistul reprezentativei U20 a naționalei din Fiji i-a aplicat o lovitură în plină figură lui Frenkgy Missa, cauzând o comoție, din informațiile oferite de publicația GOAL

Hokky și Pawan au primit cartonașul roșu pentru conflictul respectiv. De altfel, aceeași sursă a indicat faptul că și alți doi jucători de la Fiji, Thomas Arthur și Melvin Mansheek, au primit același avertisment de la centralul partidei.

Tae-yong, antrenorul indonezienilor, a vorbit după meci despre incident și a evidențiat că disputa nu ar fi trebuit să se întâmple și că fanii ar fi meritat ce e mai bun pentru naționala de tineret pe care o controlează.

„Sunt lucruri care nu ar fi trebuit să se întâmple pe teren, e ghinionistă toată situația. Nu ar fi trebuit să existe nicio problemă pe teren. Suntem la fel, trebuia să le arătăm fanilor ce putem mai bine”, a spus Tae-yong, conform GOAL.