VIDEO Cristiano Ronaldo, super-pasă de gol pentru Al-Nassr! Portughezul, două assist-uri după ce a marcat patru goluri

Cristiano Ronaldo Al-Nassr Campionate externe
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2023, 18:02
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2023, 18:57

Al-Nassr s-a duelat pe teren propriu cu Al-Taawon în etapa cu numărul 17 din prima ligă a Arabiei Saudite.

UPDATE 18:55 Superstarul portughez a mai pasat decisiv o dată, la golul victoriei înscris de Madu, în minutul 78. Ronaldo a primit în fața porții, însă a preluat balonul greșit, trimițând mingea spre coechipierul său, care a trimis în plasă.

Noua echipă a lui Cristiano Ronaldo caută să își consolideze poziția de lider în clasament. Al-Nassr a deschis scorul în minutul 17 și, deși nu a reușit să marcheze după ce meciul trecut a înscris de patru ori, superstarul portughez s-a remarcat cu un assist de senzație.

Cristiano Ronaldo i-a pasat decisiv lui Ghareeb din propria jumătate de teren, lansându-și perfect coechipierul către poarta adversă. Jucătorul a reușit să deschidă astfel scorul, iar atacantul transferat în această iarnă și-a trecut în cont și primul assist la noua echipă.

Cum a reacționat Cristiano Ronaldo la plecarea lui Vincent Aboubakar

Căpitanul selecţionatei cameruneze s-a aflat în centrul unei situaţii delicate la începutul lunii ianuarie, când precedentul său club, Al Nassr, a reziliat contractul său pentru a elibera unul din cele opt locuri de jucători străini autorizaţi de Federaţia saudită, pentru a permite venirea vedetei portugheze Cristiano Ronaldo.

Vincent Aboubakar a revenit la Beşiktaş după un an şi jumătate de la plecarea sa de la Istanbul, a anunţat clubul turc.

"Am vorbit puțin, mi-a spus că vrea să rămân. I-am explicat că nu mai stau, din motive personale. M-a întrebat unde se află familia mea, i-am spus că în Franța și că prefer Turcia, pentru că este mai aproape.

Atunci mi-a mărturisit căeste mai bine, dacă familia este atât de departe, e mai complicat. Am fost ferm, am vrut să plec. Am avut mai multe oferte, cei de la Al Nassr voiau să rămân până la finalul sezonului", a povestit camerunezul.