VIDEO EXCLUSIV Manchester City și-a aflat adversara de la Campionatul Mondial al Cluburilor! Meciurile sunt LIVE pe VOYO

2023 FIFA Club World Cup Al Ahly Al Ittihad Club Leon Urawa Red Diamonds Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 15 Decembrie 2023, 21:29
Data actualizarii: Vineri 15 Decembrie 2023, 21:29

Urmărim și comentăm împreună meciurile de la 2023 FIFA Club World Cup pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

UPDATE: Manchester City și-a aflat prima adversară de la Campionatul Mondial al Cluburilor. Urawa Red Diamonds (Japonia) a câștigat meciul cu Club Leon (Mexic), scor 1-0, prin golul marcat de olandezul Alex Schalk, astfel că va juca în runda următoare împotriva campioanei Europei.

Meciurile de la Campionatul Mondial al Cluburilor pot fi urmărite în EXCLUSIVITATE pe VOYO.

2023 FIFA Club World Cup, Campionatul Mondial al Cluburilor, continuă astăzi EXCLUSIV pe VOYO cu meciurile din runda a doua a competiției, care vor stabili calificatele în semifinale.

Club Leon (Mexic) - Urawa Red Diamonds (Japonia), LIVE de la ora 16:30, va da adversara lui Manchester City, în timp ce câștigătoarea din Al Ahly (Egipt) - Al Ittihad (Arabia Saudită), LIVE de la ora 20:00, se va duela cu Fluminense (Brazilia) pentru un loc în finala competiției.

Karim Benzema și Kante au făcut show în primul meci de la Campionatul Mondial al Cluburilor

Al-Ittihad s-a calificat marți în sferturile de finală ale Campionatului Mondial al Cluburilor, după victoria la scor de neprezentare, împotriva echipei din Noua Zeelandă, Auckland City.

Scorul a fost deschis de Romarinho, care a primit de la Al Hawsawi la marginea careului și a șutat direct, balonul s-a lovit de Lobo, a prins efect și a intrat în poartă.

Cinci minute mai târziu, N'Golo Kante a dublat avantajul, cu un voleu superb de la marginea careului.

Al-Ittihad a rezolvat meciul încă din prima repriză, iar tabela de marcaj a fost închisă de starul echipei, Karim Benzema. Atacantul francez a primit de la Al Shanqiti, care a combinat superb cu Kante în careu și i-a trimis lui Benzema în fața porții, fostul jucător de la Real Madrid îndeplinind formalitatea.

Campionatul Mondial al Cluburilor e VOYO exclusiv!