Stancu, trei ocazii de GOL la meciul de debut: Galatasaray 1-0 Sivasspor! Hagi castiga primul meci oficial de pe noul stadion! VIDEO

Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 23 Ianuarie 2011, 20:52
Data actualizarii: Duminica 23 Ianuarie 2011, 22:28

Premiera in Romania! Acum ai LIVE SCORE si pe TELEFONUL MOBIL! Intra pe m.sport.ro

Bogdan Stancu a debutat la Galatasaray! Fostul stelist a fost trimis in teren in minutul 55 si a lasat o impresie foarte buna.

Hagi a reusit sa ii faca fericiti pe suporterii Galatei la primul meci oficial de pe Turk Telekom Arena.

"Astazi nu eu trebuie sa fiu felicitat, ci jucatorii, pentru ca au dat totul in teren. In primul meci oficial pe noul nostru stadion ei au dat totul si s-au sacrificat. Chiar daca s-a inscris un singur gol, vreau sa spun ca a fost o partida frumoasa si importanta", a spus Hagi dupa meci.

Presa turca: "Bogdan Stancu, transferat de la Steaua si care a intrat in joc in minutul 58, in locul lui Emre Colak, desi nu s-a putut intalni prea mult cu mingea, a atras atentia prin viteza sa si prin driblingurile pe spatii inguste", noteaza gazeteport.com

Galatasaray: Ufuk Ceylan, Sabri Sarıoğlu, Servet Çetin, Lorik Cana, Hakan Balta, Ayhan Akman, Barış Özbek, Emmanuel Culio, Emre Çolak, Yekta, Kazım

Sivasspor: Ramoviç, Uğur, Navratil, Sedat, Ziya, Grosicki, Kadir, Cihan, Sandro, Mehmet Y., Pedriel

Min 89: Stancu vede portarul iesit si trimite un lob de la 40 de metri

Min 82: Stancu suteaza de la 18 metri, insa mingea nu prinde spatiul portii

Min 80: Eneramo zguduie bara Galatei

Min 70: GOL Galatasaray: Primul gol intr-o partida oficiala pe Turk Telekom Arena; Cetin inscrie dupa o faza la care apararea lui Sivasspor a fost facuta sah-mat

Min 67: Bogdan Stancu patrunde in careu, trece frumos de un adversar si suteaza din unghi, in bratele portarului advers

Min 64: Cea mai mare ocazie a meciului: Kamanan (Sivasspor) rateaza singur cu portarul din 6 metri

Min 55: Stancu este trimis in teren in locul lui Emre Colak

Min 54: Culio insista pentru o minge in careul advers si obtine un corner

Min 47: Kazim Kazim primeste mingea in careu, suteaza puternic din unghi, dar mingea este blocata de portar

Min 15: Culio suteaza din centrul careului, mingea este deviata in corner

Min 7:  Kazim Kazim nu reuseste sa impinga mingea in poarta din 3 metri, dupa o centrare foarte buna venita de pe partea stanga

Min 3: Fostul stelist Ricardo Pedriel are prima ocazie a meciului

Min 1: A inceput meciul de pe Turk Telekom Arena