Reghecampf a revenit cu o victorie dupa 7 luni de pauza! PARADE ULUITOARE ale portarului de la Al-Wasl care masoara doar 1,74 m!

Laurentiu Reghecampf Al Wahda Florin Tene Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 11 Octombrie 2020, 15:40
Data actualizarii: Duminica 11 Octombrie 2020, 16:03

Echipa lui Laurentiu Reghecampf, Al Wasl, a invins in deplasare formatia Al Wahda in Arabian Golf Cup.

Al-Wasl a fost condusa inca din minutul 11, dar a revenit pe parcurs si a invins cu 2-1 in deplasare. Chiar daca marcatori pentru echipa lui Reghecampf au fost Figueiredo si Noor, adevaratul "MVP" al partidei a fost chiar portarul formatiei, Humaid Abdulla (31 de ani).

In minutul 17, la scorul de 1-0 pentru Al Wahda, portarul lui Reghecampf a scos in trei randuri baloanele sutate de adversari, printre ei fiind si Tim Matavz, fostul jucator al lui PSV Eindhoven.

Antrenorul cu portari de la Al-Wasl, Florin Tene, l-a descris pe Abdulla ca fiind un portar cu reflexe incredibile.

"Humaid are 1,74m inaltime, dar e agil ca o felina si are reflexe senzationale", a declarat Florin Tene pentru Digi Sport.