FOTO Kylian Mbappe, surprins în timp ce se uita la derby-ul din Madrid la o gală de caritate: fanii lui Real au reacționat imediat

kylian mbappe Atletico Madrid Cupa Spaniei Real Madrid Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 27 Ianuarie 2023, 17:23
Data actualizarii: Vineri 27 Ianuarie 2023, 17:35

Real Madrid s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei, în urma unui meci cu situații controversate.

Real Madrid s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei Spaniei, trecând în sferturi de Atletico Madrid, scor 3-1 după prelungiri.

Atletico Madrid a deschis scorul în minutul 19, prin Morata. Pentru Real Madrid au marcat Rodrygo (minutul 79), Benzema (minutul 104) şi Vinicius Junior (minutul 120+1). În minutul 99, de la Atletico Madrid a fost eliminat Savic.

Tot joi, Athletic Bilbao a acces în semifinale învingând Valencia, scor 3-1. S-au mai calificat în penultimul act FC Barcelona (1-0 cu Real Sociedad) şi Osasuna (2-1 cu FC Sevilla).

Kylian Mbappe, surprins în timp ce urmărea derby-ul din Madrid

Invitați la o gală caritabilă organizată de Presnel Kimpembe, Kylian Mbappe și Achraf Hakimi au fost imortalizați în timp ce se uitau pe telefon la partida dintre Real și Atletico.

Imaginile au stârnit numeroase reacții pe rețelele de socializare, ținând cont că starul francez a refuzat să meargă pe Santiago Bernabeu în vara lui 2022 și a preferat să își prelungească înțelegerea cu PSG.

"Regretă decizia luată", "Se uită ce a pierdut", "Nu poate sta departe de Real" sunt doar câteva dintre comentariile apărute pe rețelele de socializare.