Încă un pas greșit pentru Răzvan Lucescu! Echipa românului nu a mai câștigat de trei etape

Razvan Lucescu Campionatul Greciei PAOK Salonic Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 09 Octombrie 2022, 19:36
Data actualizarii: Duminica 09 Octombrie 2022, 19:40

PAOK Salonic, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe terenul lui Levadiakos, penultima clasată din campionatul Greciei.

Prima repriză a fost una extrem de echilibrată și niciuna dintre cele două formații nu a reușit să marcheze.

Primul gol al partidei a venit în minutul 73 și a fost marcat de PAOK, prin Narey. Levadiakos a restabilit egalitatea în minutele de prelungire ale meciului (90+3). Golul gazdelor a fost semnat de Anthony Belmonte.

Zivko Zivkovic (PAOK) a văzut cartonașul roșu în minutul 90+8 al meciului, pentru incidente petrecute în afara terenului.

PAOK, trei meciuri consecutive fără victorie

Pentru PAOK egalul cu Levadiakos a semnat cel de-al treilea meci fără victorie. Doar două puncte a strâns echipa lui Răzvan Lucescu în ultimele trei etape.

PAOK ocupă locul cinci în clasament, cu 12 puncte. Primul loc este ocupat de Panathinaikos, cu 18 puncte.