FOTO Imaginea cu Shakira devenită virală în rândul fanilor lui Real Madrid, după victoria categorică din Cupa Spaniei, cu FC Barcelona

Shakira Cupa Spaniei fc barcelona Gerard Pique Real Madrid Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 07 Aprilie 2023, 08:55
Data actualizarii: Vineri 07 Aprilie 2023, 09:02

Real Madrid s-a calificat în finala Cupei Spaniei, după ce a învins-o fără drept de apel în deplasare, cu scorul de 4-0, pe FC Barcelona, în manşa secundă a semifinalelor competiţiei.

Eroul madrilenilor în meciul de pe Camp Nou a fost atacantul Karim Benzema, autorul unui hat-trick în repriza secundă, în minutele 50, 58 (din penalty) şi 80.

Golgheterul francez a contribuit şi la primul gol al oaspeţilor, oferindu-i pasa decisivă lui Vinicius Junior, care a deschis scorul în prelungirile primei reprize.

În meciul tur, FC Barcelona s-a impus cu 1-0 pe Santiago Bernabeu, în urma unui autogol al fundaşului brazilian Eder Militao (26).

Shakira, 'vedetă' în rândul fanilor madrileni

După succesul important obținut de echipa favorită, susținătorii galacticilor și-au ironizat rivalii în diferite moduri pe rețelele de socializare, iar una dintre cele mai apreciate fotografii a fost cu Shakira.

În respectiva imaginie, cântăreața apare evidențiind din mâini vârsta de 40 de ani, însă fanii au făcut acum legătura între cele patru degete ridicate și cele patru goluri primite de catalani.