"Iesi afara, JAVRA ordinara!" Ronaldinho, inca o DRAMA in cel mai greu moment al vietii! Brazilianul vrea sa plece de la Flamengo! Unde isi poate incheia cariera:

Ronaldinho Flamengo Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 27 Mai 2012, 15:40
Data actualizarii: Duminica 27 Mai 2012, 15:57

Ronaldinho traieste o adevarata drama la Flamengo. Chiar daca a reusit sa inscrie aseara, suporterii l-au huiduit pe toata durata meciului. Flamengo a remizat pe teren propriu cu Internacional, scor 3-3.

A fost exclus din nationala, are probleme cu banii, pentru ca Flamengo nu este cu salariile "la zi", mama sa este grav bolnava, iar fratele sau a fost arestat luna trecuta. Ronaldinho trece prin cel mai greu moment al vietii, si si-a pierdut chiar si ultimul sprijin, cel al suporterilor.

Chiar daca a reusit sa inscrie un gol in egalul de pe teren propriu cu Internacional, Ronaldinho a fost huiduit tot meciul de suporterii lui Flamengo.

"Iesi afara, n-avem nevoie de tine", a fost mesajul galeriei pentru Ronaldinho, care a fost inlocuit in minutul 30 al reprizei secunde. Ronaldinho a iesit de pe teren, cu capul plecat, acompaniat din tribune de un cor de fluieraturi.

Gazzetta dello Sport scrie ca Ronaldinho ar putea pleca in aceasta vara de la Flamengo. Cea mai posibila varianta este ca omul care a inventat "fotbalul cu zambetul pe buze" in Europa, sa se transfere in China.