Gigi Becali își poate lua gândul de la Malcom Edjouma! Agentul jucătorului le-a spus italienilor ce planuri are

Malcom Edjouma Gigi Becali SSC Bari Fotbal extern Malcom Edjouma
Data publicarii: Vineri 29 Decembrie 2023, 08:39
Data actualizarii: Vineri 29 Decembrie 2023, 08:45

Fabrizio Ferrari, intermediar și agent al lui Malcolm Edjouma, a vorbit despre viitorul francezului, după primul meci în care a jucat mai mult de 45 de minute.

Malcom Edjouma a jucat pentru prima oară de când a semnat cu Bari, jumătatea lunii august, mai mult de o repriză, fiind schimbat în minutul 72 al meciului cu Sampdoria, scor 1-1.

„Un test bun, care a demonstrat cât de util poate fi cauzei lui Bari”, notează cei de la SportDelSud.

Ferrari nu ia în calcul o eventuală revenirea lui Edjouma la FCSB și spune că acesta va deveni un jucător important pentru Bari.

„În sfârșit  găsește locul pe care îl merită, chiar dacă încă trebuie să se obișnuiască cu ritmul și fizicul fotbalului italian. Va fi un jucător important pentru Bari”, este convins Fabrizio Ferrari.

Gigi Becali l-ar fi vrut pe Edjouma înapoi la FCSB

Împrumutul lui Malcom Edjouma la SSC Bari expiră în vara anului viitor, însă Gigi Becali și-ar fi dorit să-l readucă pe francez mai repede la echipă pentru a-l folosi pe postul de atacant, acolo unde Andrea Compagno nu dă randamentul scontat.

„Se întoarce doar dacă vreau să-l iau, pentru că el are până în vară (n.r. împrumutul). Eu vreau să-l iau, care e treaba. Un jucător în plus strică?

Dacă se întoarce îl bag direct atacant, numai atacant îl bag. Dă cu capul, apare în fața porții și dă goluri. Se lipește mingea de el, are magnet la picior”, spunea Gigi Becali la jumătatea lunii decembrie.

750.000 de euro este cota de piațî a lui Malcom Edjouma, potrivit site-ului de specialitate trasnfermarkt.com.