VIDEO! Dovada ca romanii nu rezista finalurilor de meci! TOP 6 cele mai mari DRAME!

Data publicarii: Joi 16 Decembrie 2010, 17:31
Data actualizarii: Joi 16 Decembrie 2010, 17:58

Steaua nu a mai rezistat 3 minute in fata lui Napoli si a pierdut calificarea in primavara europeana dupa golul lui Cavani din minutul 92. NU este prima oara cand Steaua pierde calificarea in ultimele minute. Ghinioanele romanilor tin de mai bine de 16 ani.

Romania 2-2 Suedia, 1994
Romania a fost elimintata de la Mondialul din 1994 de catre Suedia. Golul de 2-2 a venit in finalul meciului iar romanii au plans zile in sir.

Danemarca 2-2 Romania, 2003

In 2003 nationala a ratat calificarea pentru Euro 2004, dupa ce Danemarca a smuls un egal in ultimul minut.

OM 2-1 Dinamo, 2005

Dinamo a trait o drama in Cupa UEFA, impotriva vicecampioanei Frantei, Marseille. Lui Dinamo i-a fost interzisa calificarea, arbitrul fluierand finalul meciului cu cateva secunde inainte de gol.

Middlesbrough 4-2 Steaua, 2006.
Maccarone a inscris in ultimul minut si a adus calificarea englezilor in semifinala Cupei UEFA.

Steaua 3-3 Napoli, 2010

Cavani a inscris in minutul 97, dupa un meci in care Steaua a condus cu 3-0. Scorul final a fost 3-3, iar italienii erau deja favoriti pentru calificarea in primavara europeana.

Napoli 1-0 Steaua, 2010

Acelasi Cavani a ucis Steaua si in retur, cu un gol in minutul 92. Steaua  a ratat primavara europeana, dupa 92 de minute de fotbal bun. Lacatus a fost la 180 de secunde de o calificare istorica