Final ireal in cel mai nebun meci din weekend! In minutul 63 scorul era 6-1. Cat s-a terminat

Autor: Sport.ro
Luni 15 Februarie 2016, 12:11

Fotbalul din Australia a oferit in weekend un meci cu adevarat nebun.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Gold Coast City FC a fost autoarea celei mai nebune rasturnari de scor din acest inceput de an, la un meci din presezon cu Holland Park.

In minutul 63, Gold Coast era condusa cu 6-1, dar a revenit miraculos pe final. A marcat de cinci ori in ultimele 30 de minute si a impins meciul in prelungiri, unde a mai punctat de doua ori. Scor final: 8-6 pentru Gold Coast.

Eroul meciului a fost Lyndon Dykes, un jucator care a intrat pe teren in a doua repriza si a marcat de patru ori pentru Gold Coast.