Mario Balotelli Adana Demirspor Fotbal extern Mario Balotelli, atacantul lui Adana Demirspor, acuzat că s-a îngrășat / Foto: Twitter
Data publicarii: Vineri 09 Februarie 2024, 21:35
Data actualizarii: Vineri 09 Februarie 2024, 21:36

Mario Balotelli (33 de ani), atacantul lui Adana Demirspor, a revenit pe teren, vineri, după aproape trei luni de pauză.

Balotelli, care a suferit o intervenție chirurgicală la genunchi, jucase ultimul meci oficial pe 12 noiembrie, contra lui Fenerbahce. Atacantul italian s-a recuperat, iar vineri a jucat o repriză împotriva celor de la Kasimpasa.

Mario Balotelli, acuzat că s-a îngrășat după trei luni de pauză

Adana Demirspor a pierdut clar, scor 1-3, însă Mario Balotelli a fost cel care a înscris golul de onoare, în minutul 87. În ciuda reușitei sale, italianul a fost criticat în mediul online, mai mulți microbiști turci susținând că este supraponderal.

• Mario Balotelli, atacantul lui Adana Demirspor, acuzat că s-a îngrășat / Foto: Twitter

"Balotelli s-a îngrășat foarte mult, dar poate face treabă o repriză", "Balotelli a luat 10 kilograme, nu se poate mișca din cauza burții", "Cum a putut să ia atât în greutate?", "Nu a putut juca luni de zile din cauza accidentării, are cel puțin 8-10 kilograme în plus, dar a marcat un gol la singura minge avută", au fost câteva dintre comentariile fanilor turci de pe rețelele sociale.

Balotelli a revenit în septembrie 2023 la Adana Demirspor, după un prim mandat avut în perioada 2021-2022. În acest sezon, fostul atacant de la Inter, Milan sau Manchester City a marcat 4 goluri în 6 meciuri.

Adana Demirspor, care îl are în lot și pe portughezul Nani (37 de ani), ocupă locul 9 în campionatul Turciei, cu 31 de puncte.